Закрити
UA
Життя

5 ідеальних рецептів крем-супу від Євгена Клопотенка

Поділись:

Як пережити огидний холод? По-перше, треба змиритись. По-друге, приготувати крем-суп.

Варіантів маса і кожен з них смачний, так що вибирайте будь-який – не помилитеся. Можете хоч щодня готувати новий.

 крем-суп із шампіньйонів

posts-to-db-Фото 1

Усі його знають, усі його їли. Але в поєднанні з коріандром пробував далеко не кожен. А дарма. З ним суп змінюється до невпізнання.

Інгредієнти на 4 порції: 600 г печериць; 200 г цибулі; 1 щіпка коріандру (меленого); 600-800 мл молока; 2 гілочки базиліка; 1 ст. л. соняшникової олії; 1 ст. л. насіння гарбуза; за смаком сіль та перець

КРЕМ-СУП ІЗ ШАМПІНЬЙОНІВ: КРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

1. Гриби та цибулю поріжте невеликими шматочками. Обсмажте на сковороді з|із| 1 ст. л. олії до готовності, періодично помішуючи. У мене це пішло 6-7 хвилин. Додайте сіль, перець та мелений коріандр.

2. Обсмажену цибулю та гриби викладіть у каструлю і додайте трохи молока. Перебийте до однорідного стану занурювальним блендером. Додайте молоко, що залишилося, і ще раз перебийте блендером. Ви можете додати різну кількість молока і зробити суп меншим або густішим. Проваріть суп на середньому вогні протягом 3-4 хвилин. Подавайте з насінням гарбуза та листочками базиліка.

Читайте також: ІДЕЇ ДЛЯ СМАЧНОГО ОБІДУ В РОБОЧИЙ ДЕНЬ

Грибний крем-суп

posts-to-db-Фото 2

Знову із грибами. Знову крем-суп. Але ж інший. Тут уже не соло печериць, а грибне тріо. До печериць додалися гливи та білі. Вийшло супернасичено. А ще пряно через селеру і дуже кремово через вершки.

Інгредієнти на 2 порції: 100 г печериць; 100 г глив; 1 цибулина; 10 г білих грибів (сушених);
50 г кореня селери; 150 г вершків; 100 г бульйону; сіль, перець за смаком.

ГРИБНИЙ КРЕМ-СУП: КРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

1. Корінь селери нарізаємо слайсами.

2. Беремо 0,5л води, відправляємо в неї білі сушені гриби та корінь селери, солимо, додаємо лавровий лист та запашний перець.

3. Варимо усі 15 хвилин після закипання на середньому вогні. У нас вийшов бульйон.

4. Печериці і гливи моєму, нарізаємо половинками, також чистимо і нарізаємо цибулю.

5. Цибулю обсмажуємо до золотистого кольору, потім додаємо гриби.

6. Тушим, додаючи трохи бульйон, приблизно 10 хвилин до готовності грибів.

7. Збиваємо блендером гриби з вершками та спеціями. Перед подачею прикрашаємо нарізаним селера.

Турецький сочевий суп з кінзою

posts-to-db-Фото 3

Цей суп зовсім не з категорії кремових, але пройти повз нього неможливо. Він дуже смачний: насичений, гоструватий, з лимонною кислинкою і кинзовою пряністю. До того ж сочевиця розварюється, через що консистенція дуже скидається на ту, що властива крем-супам.

Інгредієнти на 1 порцію: 100 г сочевиці; 40 г цибулі порей; 50 г моркви; 1 ч. л. лимонного соку; 150 мл томатного соку; часник за смаком; кінза до смаку; перець чилі до смаку; паприка до смаку.

Як приготувати сочевичне суп з кінзою

1. Нарізаємо цибулю, моркву. Ставимо воду на бульйон. Закидаємо овочі.

2. Через 10 хвилин після того, як овочі почали варитися, доливаємо томатний сік, все добре перемішуємо.

3. Додаємо сочевицю та сік лимона. Варимо 20 – 25 хвилин до готовності сочевиці.

4. Нарізаємо часник, кінзу і додаємо до супу. Додаємо перець чилі та паприку. Усі перемішуємо. Даємо проварити ще 3 хвилини.

5. Після приготування суп збити блендером і посипати кінзою.

 Гарбузовий крем-суп

posts-to-db-Фото 4

Напевно, цей список уважався б неповноцінним без гарбузового супу. Непробачимо кремовий. Солодкуватий. З хрумким беконом і гострим імбиром, які роблять особливим дуже рівний смак гарбуза.

Інгредієнти на 4 порції: 500 г гарбуза; 20 г корінь імбиру (приблизно 5 см); 150-200 мл молока; 100 мл кулінарних вершків (33%); 0,5 шт. цибулі (половина невеликої цибулини); 50 г сала; 30 г бекону; рослинна олія; на смак сіль, перець; гарбузове насіння (для подачі).

Гарбузовий крем-суп з імбиром: покроковий РЕЦЕПТ

1. Розігріваємо духовку до 180 ° С. Гарбуз миємо, очищаємо від шкірки, ріжемо на невеликі шматочки (насіння можна поки не видаляти), викладаємо на лист, застелений пергаментом, збризкуємо рослинним маслом і запікаємо до готовності приблизно 25 хвилин.

2. Очищаємо шматочки гарбуза від насіння, викладаємо їх у невелику каструлю і натираємо в неї очищений корінь імбиру на дрібній тертці. Половину цибулини також натираємо на дрібній тертці та додаємо до гарбуза близько половини чайної ложки цибульного соку. Солимо і перчимо.

3. Додаємо молоко та вершки та перебиваємо суп до отримання однорідної консистенції. Якщо він вам здасться дуже густим, можете додати трохи більше молока.

4. Ставимо наш гарбузовий суп на середній вогонь, доводимо до кипіння і проварюємо 2-3 хвилини.

5. Сало ріжемо невеликими шматочками, а бекон тонкими пластинками. Обсмажуємо їх на сковороді, до появи золотистої скориночки. Розливаємо суп по тарілках і подаємо з обсмаженим салом, беконом і гарбузовим насінням.

Читайте також: ТЕПЛІ ОСІННІ РЕЦЕПТИ ВІД ЄВГЕННЯ КЛОПОТЕНКА

Крем-борщ

posts-to-db-Фото 5

Можливо, ви трохи шоковані тим, що борщ можна перетворити на крем-суп. Видихніть. Так ви зможете тверезо оцінити ситуацію, що склалася. Борщ виходить не кращим і не гіршим. Він просто інший. Але, як і раніше, дуже смачний.

СКЛАДОВІ: 300 г свинячих ребер; 100 г корінь селери; 1 шт. цибулі; 1 корінь петрушки; 1 морква; 100 г білокачанної капусти; 300 г картоплі; 2 невеликі буряки; 100 г сметани; 75 г томатної пасти; 50мл. вершків якщо є; запашний перець; чорний перець горошком; сіль; лавровий лист.

ЯК ПРИГОТУВАТИ КРЕМ-БОРЩ

1. На сковороді обсмажуємо ребра та відправляємо їх на 15 хвилин у нагріту до 220 ºС духовку. Буряк замотуємо у фольгу і також відправляємо у духовку.

2. На другій розпеченій сковороді без олії обсмажуємо великі слайси селери, моркви, кореня петрушки та половинку цибулі. Смажимо до появи ознак обгорання – перших чорних смужок. Після цього відправляємо все у каструлю з водою. Додаємо ребра та всі спеції. Варимо 20 хвилин на середньому вогні.

3.Ріжемо картопля кубиками. Дістаємо буряк і натираємо на тертці разом із морквою. Цибулю нарізаємо кубиками. Обсмажуємо все з томатною пастою та мінімальним додаванням олії. Щоб не пригорало, можна розбавити бульйоном з каструлі.

4.Виймаємо з каструлі обпечені овочі з ребрами і відправляємо туди засмажку разом із шаткованою капустою. Варимо до готовності, дістаємо лавровий лист і додаємо вершки.

5. За допомогою блендера подрібнюємо до однорідної маси. Прикрашаємо тарілку сметаною, ребрами, дрібно нарізаним кропом та свіжомеленим перцем.

Якщо Ви захочете зробити гречаний крем-суп, просто зваріть гречаний суп, додайте вершки, подрібніть його в пюре.

Фото: Юлія Горін/надано прес-службою Євгена Клопотенка