Закрити
UA
Валерия Трубина _La Grande Revolution_, 1993 90х120.Из коллекции Бориса и Татьяны Гриневых
Життя

5 причин відвідати музей сучасного мистецтва Одеси

Поділись:

Одеса стала одним із популярних travel-напрямків для мешканців України у 2020 році. Але жодна поїздка до цього міста без відвідування одеського Музею сучасного мистецтва не буде повною. У цьому матеріалі ми розповімо про основні причини, чому ви зобов’язані включити МСІО у свій маршрут по Одесі.

_Влада Ралко _Пальма_, 2006 100 х 80 см. З колекції Бориса та Тетяни Гриньових

Влада Ралко «Пальма», 2006. З колекції Бориса та Тетяни Грінєвих

За 12 років роботи цей музей виріс до повноцінної інституції-провідника

Тут проводять бієнале сучасного мистецтва та спільні проекти з British Council, Goethe Institut, Альянс Франсез, Інститутом Адама Міцкевича. Адже колись усе починалося з однієї колекції, відсутності свого приміщення та професійної команди.

posts-to-db-Фото 2

Сальвадор Далі, “Східна фантазія”, 1974. З колекції Вадима Мороховського

Погортати книги з мистецтва у відкритій бібліотеці Muzeon

Тут зберігається колекція видань та каталогів, присвячених українському мистецтву ХХ століття. Команда музею постаралася зібрати і нову спадщину: наукові та академічні видання, андеграундні зини, самвидав та книги сучасних українських видавництв, що спеціалізуються на літературі про арт. Друзі-художники не втомлюються поповнювати бібліотеку своїми власними арт-буками та альбомами.

posts-to-db-Фото 3

Богдан Перевертун “Пікап з банкоматом”, 2014, 200х250. З колекції Вадима Мороховського

Тут зібрані значні колекції одеських художників

Яких широка аудиторія могла б ніколи не побачити, оскільки багато робіт мали приватні колекціонери. Засновник МСМВ Вадим Мороховський купив велику колекцію одеського нонконформізму Михайла Кнобеля, яка стала першою та основною колекцією музею. 

posts-to-db-Фото 4

Климент Редько «До побудови світлозвуку», 1923. З колекції Андрія Адамовського

Відвідайте експериментальний центр Muzeon

Це ннезалежні  майданчик для художників, кураторів та критиків, який  може трансформуватися на камерний лекторій або майданчик для експериментальних музичних подій. Тут можна безкоштовно відвідати виставки, послухати концерти, купити арт-книги та мерч. Розклад подій Muzeon можна знайти у соцмережах.

Арсен Савадов, із серії _Romacrimea_, 2000. Фото. 111х135 см. З колекції Анатолія Димчука

Арсен Савадов, із серії «Romacrimea», 2000. З колекції Анатолія Димчука

Подивитися на Шагала, Далі, Серебрякову та інших знаменитих художників на виставці “Час збирати”

Яка присвячена феномену колекціонування в Україні. Організатори зібрали понад 200 робіт із приватних зборів колекціонерів сучасного мистецтва, серед яких значні роботи таких українських художників, як Арсен Савадов, Влада Ралко, Олександр Богомазов, Ілля Чичкан та інші. Виставка триває до березня. 

Автор: Ася Арман