Закрити
UA
Життя

5 причин піти на прем’єру театру “Мізантропа” у театрі на Подолі

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

16 грудня у стінах прогресивного класичного театру Києва на Подолі відбудеться знакова театральна подія, яку для київської публіки готує незалежний театр «Мізантроп». У програмі ексклюзивного івента «Тіло театру на вечерю» одразу три позиції: прем’єра вистави «Дуб Майкла Крейг Мартіна», перформанс-лекція від культуртрегера з Петербурга Віктора Вілісова та загальний public talk.

Але ми сконцентруємось на довгоочікуваній прем’єрі вистави «Дуб Майкла Крейг Мартіна». Якщо ви прагнете бути в актуальному інформаційному потоці сьогодні і відкриті новому, то кілька причин, чому цю прем’єру не можна пропустити. 

Читайте також: Іммерсивний театр: що це таке і де його знайти в Києві?

 

Глядача – на підмостки!

Ви думали, щоб стати яскравою зіркою театрального мистецтва, чи потрібно вчитися, репетирувати і навіть читати сценарій? Мізантроп доведе, що може бути інакше! Варто просто купити квиток на прем’єру і прямо з крісла глядачів потрапити на підмостки найнепередбачуванішого театрального дійства в Україні.

У постановці режисера Іллі Мощицького лише два дійові персонажі: він і випадковим чином обраний із зали глядач, який розповість свою унікальну історію за пропонованих обставин. Ілля когось із вас зробить співавтором твору!

posts-to-db-Фото 2

Ризик – суть переможців

В основі ваших відчуттів на прем’єрі є ризик. Не бійтеся зазнати фіаско у своєму акторському дебюті та стати ганьбою сучасного театру. Під чуйним керівництвом режисера ви скоріше станете тріумфатором цього вечора чи навіть усього театрального життя Києва. Важливо лише довіритись! Передчуйте і пам’ятайте, що ризик – благородна справа і веде до перемоги у будь-якому випадку. Натомість буде про що розповісти дітям!

 

Процес народження сучасного театру у реальному часі 

Ніяких готових штампів, сама вистава відбуватиметься під час його прем’єри, на ваших очах, поруч із вами, разом із вами.

 

Концептуальність

Якщо ви непогано знаєтеся на сучасному мистецтві, то гідно оціните всю концептуальність, з якою театр «Мізантроп» підійшов до створення нової своєї роботи.

posts-to-db-Фото 3

Обставини «Дуба Майкла Крейг Мартіна» – це сплав двох великих арт-творів нашого часу:

  • інсталяція одного з найяскравіших представників брит-арту – художника та скульптора Майкла Крейга Мартіна. А саме — склянка води в галереї «Тейт» (Лондон), текст-опис якої пояснює глядачеві, чому ця склянка є справжнім деревом дуба.
  • п’єса “Дуб біля дороги” британського драматурга Тіма Крауча, який винайшов новий вид театрального перформансу. На кожне його уявлення вибирається людина, якій приблизно розповідається, про що буде мова у спектаклі, та пояснюється технічна сторона дійства. Далі актор грає історію людини, яка не може прийти до тями після того, як в автомобільній аварії випадково вбив дитину. Репліки та вказівки до дії Крауч подає через навушник.
    Крауч вважає вищезгаданий твір Крейг-Мартіна маніфестом свого мистецтва та свого театру. «Реч є тим, що називає її художник. Вона існує тим часом, хто називає її, та аудиторією. Це і є те, чим має займатись театр».

 

Повне перезавантаження свідомості та розширення кругозору

Мізантроп нічого не показував цілий рік. Він цілий рік блукав у пошуках себе у всьому світі. І таки струснув власну свідомість, щоб створити щось якісно нове і сказати власне вагоме слово у сучасному мистецтві.

Майбутнє уявлення від «Мізантропа» повністю переверне ваші уявлення про театр, сучасне мистецтво та культуру перформансу в Україні. Принаймні точно поставить незручні питання, після яких ваше ставлення до театру вже не буде колишнім. Зате ви знімете з себе шори, що обмежують, а це обіцяє натхнення, нові ідеї та вектори дії. І нарешті варто додати, що театр «Мізантроп» тримає руку на пульсі часу разом зі своїм глядачем.