емоції. З коханими хочеться ділитися емоціями та показувати їм своє кохання. А смачна, приготовлена особисто вами, вечеря – це безперечно про емоції та кохання.
Спеціально для вас Євген Клопотенко зробив добірку смачних і водночас простих рецептів для ідеальної романтичної вечері, щоб викликати у близької людини неймовірне почуття щастя.
Вершковий бри, хвойний розмарин і полуничне варення з ароматним базиліком. Здавалося б, що може бути простішим? Але це неймовірно смачно. Особливо з
хрустким, злегка підсушеним на сковороді хлібом.
Інгредієнти на 2 порції: 1 сир бри; 2 зубчики часнику; 1 гілочка розмарину.
Інгредієнти для варення: 250 г полуниці (можна замороженої); 100 г цукру; 10 г базиліка;
Як приготувати запечений сир бри з базиліком: З сиру брі зрізаємо верхівку. Зубчики часнику розрізаємо навпіл і вставляємо під кришку сиру. Вставляємо гілочку
розмарину та закриваємо “кришкою”. Сир запікаємо у тарілці 10-15 хвилин при температурі 180 градусів. Після цього, викладаємо на сир варення та сухарики. Закуску можна подавати як гарячою, так і холодною.
Як приготувати варення з полуниці? У сотейник кладемо полуницю та цукор. Перемішуємо та варимо 10 хвилин. Наприкінці додаємо базилік і варимо одну хвилину. Як тільки суміш закипіла – знімаємо її з плити (суміш має бути густою і трохи тягнутися).
Читайте також: МИСТЕЦТВО ВИПІЧКИ: ІСТОРІЯ КРУАССАНА У ПРОЧИТАННІ ЛОРАНА БУРСЕ
Страви ресторанного рівня можна готувати вдома. Це зовсім не складно. Ніжна свинина з коньячно-медовою скоринкою, томатною сальсою і злегка гоструватим пюре з хроном – це дуже смачно. Влаштуйте ресторан у себе вдома.
Інгредієнти для м’яса: свиняча вирізка; мед; лимонний сік; оливкова олія; сіль, перець – за смаком.
Інгредієнти для пюре: картопля; вершки; вершкове масло; білий хрін (у баночці) – за смаком; сіль, перець – за смаком.
Інгредієнти для томатної сальси: томати; базилік; оливкова олія; часник; сіль за смаком.
Як приготувати свинину? Свинячу вирізку обмазуємо сумішшю оливкової олії, лимонного соку, солі та перцю. Запікати необхідно при температурі 180° майже до готовності. Дістаємо м’ясо із духовки. У сковороді підігріваємо соняшникову олію, обсмажуємо в ній свинину, додаємо коньяк, мед і глазуруємо м’ясо до темно-коричневої скоринки.
Як приготувати пюре з хроном: Відварюємо картоплю до готовності. До нього додаємо вершкове масло, підігріті вершки та білий хрін, солимо, перчимо. Трохи підігріваємо пюре.
Як приготувати томатну сальсу? Томати нарізаємо кубиками. Дрібно нарізаємо листя базиліку та часник. Змішуємо томати з базиліком, часником та оливковою олією. На тарілку викладаємо пюре, зверху – нарізану свинину. Сальсу можна викласти на м’ясо або подавати окремо.
Томлений у вині кролик, рожевий перець та гарнір із червонокачанної капусти. Цей рецепт створено саме для романтичної вечері.
Інгредієнти на 2 порції: 4 кролячі лапки; 150 мл червоного вина; 50 г вершкового масла|мастила|; 5 г рожевого перцю; 5 гілочок розмарину; сіль за смаком; 2 зубчики часнику.
Інгредієнти для гарніру: 300 г червонокачанної капусти; 20 мл винного оцту; сіль, перець – за смаком; 1 ч. л. цукру.
Як приготувати кролика у вині з розмарином? Ніжки кролика промиваємо, кладемо в сковороду на добре розпечену олію з додаванням часнику та розмарину. Також додаємо сіль, рожевий перець і смажимо, щоб утворилася хрумка скоринка. Як тільки з’явиться скоринка, додаємо вершкове масло. Після того, як масло розчинилося, заливаємо кролика вином, зменшуємо вогонь, накриваємо сковороду кришкою і томимо кролика 40 хвилин (іноді перевіряємо, щоб м’ясо не підгоріло). Перед подачею додаємо рожевий перець та свіжий розмарин (для прикраси).
Процес приготування гарніру: Очистити і обмити качан червоної капусти, розрізати на четвертинки, вирізати качан і дуже тонко нашаткувати капусту ножем. Потім посолити її та перемінити хвилину. Кладемо капусту в миску і поливаємо оцтом, даємо трохи настоятися. Обсмажуємо на сковороді 2 хвилини, щоб капуста стала м’якшою. Перед вживанням додаємо цукор та солимо.
Що може бути смачніше за домашню пасту? Приготуйте самостійно тісто (це непристойно просто), відваріть так, щоб паста була твердою, зробіть ароматний і
дуже насичений соус болоньєзе. Насолоджуйтесь. Це, до речі, ідеальна страва для того, щоб приготувати її разом із коханою людиною.
Інгредієнти для пасти на 2 порції: 100 г борошна; 1 жовток; 1 ст. л. соняшникової олії; 2-3 ст. л. води; 70 г будь-якого фаршу будь-який (краще яловичий); 1 невелика ріпчаста цибулина (краще шалот); 1 ст. л. томатної пасти (з гіркою); 2 зубчики часнику; 1 ч. л. лимонного соку або 50 мл сухого білого вина; сіль, перець – за смаком; базилік або кріп сушений.
Як приготувати болоньєзе по-флотськи: Готуємо пасту. Для цього змішуємо борошно, жовток, масло, воду та сіль і замішуємо до утворення однорідної маси. Тісто має вільно відходити від руки. Якщо тісто липке, потрібно додати трохи муки, якщо дуже сухе – трохи води. Тісто для пасти готове. Нарізаємо пасту. Для цього потрібно розкотити тісто, потім скласти його гармошкою, щоб вийшла одна довга смужка. Цю смугу нарізаємо вздовж – паста готова. Варимо 2 хвилини у киплячій підсоленій воді.
Обсмажуємо фарш. Також обсмажуємо дрібно нарізану цибулю та часник, протягом 5 хвилин на середньому вогні. Додаємо томатну пасту. Якщо вона досить кисла, тоді лимонний сік чи вино не використовуємо. Беремо трохи води (біля чашки), у якій вариться паста, і додаємо в сковороду. Зменшуємо вогонь і гасимо 3-5 хв. Пробуємо на смак. Якщо сильно кисло, додаємо ще води і знову гасимо три хвилини. Якщо смак вас влаштовує, дістаємо пасту та змішуємо у сковороді із соусом. Солимо, перчимо на смак. В ідеалі можна додати сир, але можна і без нього. Прикрашаємо базиліком та кропом.
Читайте також: П’ять осінніх рецептів із гарбузом від Євгена Клопотенка
Для коханих завжди хочеться приготувати щось особливе. Цей торт – саме такий. Хрумкий шар пісочного тіста, м’який, бісквіт, що тане в роті, ніжне грушеве пюре і соус із солоної карамелі – все це в одному десерті. Чарівно!
Інгредієнти для твердого коржа (нижній): 60 г цукру; 70 г вершкового масла|мастила|; 80 г борошна.
Інгредієнти для 2-го коржа (ніжний бісквіт): 1 яйце; 1 жовток; 1 білок; 90 г цукру; 50 г борошна; 40 г розтопленого вершкового масла|мастила|.
Інгредієнти для третього коржа (грушевий): 200 г очищених груш; 25 г мед; 7 г крохмалю; 55 г розтопленого вершкового масла; додатково півгруші, нарізаною тонкими часточками, для прикраси.
Інгредієнти для солоного карамельного соусу: 150 мл вершків (33% жирності); 150 г цукру; морська сіль – пів чайної ложки.
Як приготувати твердий корж для торта? Перемішуємо цукор із просіяним борошном. Додаємо дрібно нарізане охолоджене вершкове масло. Вимішуємо до однорідної маси (мішане тісто може перетворитися на крихту, але нічого страшного). Розподіляємо корж за формою, в якій випікатимемо наш торт, і ставимо форму з тестом охолоджуватися в морозилку на 15-20 хвилин. Дістаємо тісто з морозилки та відправляємо випікатися 7 хвилин у духовці, розігрітій до 170 градусів. Поки сухий корж випікається, готуємо бісквіт.
Як приготувати бісквіт: Розтираємо яйце, жовток і 60 г цукру, додаємо просіяне борошно. Помішуючи тісто, вводимо тепле розтоплене вершкове масло. Перемішуємо до однорідної маси. Окремо збиваємо 1 білок із 30 г цукру. Ми маємо отримати повітряну, щільну білу масу (збиваємо до стійких піків). Акуратно, невеликими порціями, постійно помішуючи, вводимо білки в тісто (це потрібно для того, щоб наситити тісто киснем і отримати м’який і ніжний бісквіт). До цього часу пройде 7 хвилин, тому витягуємо наш сухий корж, викладаємо на нього бісквітне тісто і відправляємо назад в духовку на 10 хвилин.
Читайте також: ЩО ТАКЕ ФІТНЕС-ХЛІБ І ЯК ЙОГО СПЕЧ
Як приготувати грушовий корж? Очищену та нарізану грушу збиваємо блендером. Додаємо до пюре мед, крохмаль та розтоплене вершкове масло. Збиваємо. Виливаємо пюре на бісквіт (який стояв у духовці 10 хвилин), викладаємо зверху грушеві часточки і запікаємо разом ще 10 хвилин. Витягуємо грушевий торт із духовки і даємо йому повністю охолонути у формі. Бажано охолодити торт у холодильнику (так він буде ще смачнішим).
Як приготувати солоний карамельний соус (це за бажанням, але дуже радимо): Розтоплюємо цукор у сотейнику. У цей час підігріваємо в окремій ємності вершки. Потрібно довести їх до кипіння. Коли цукор стане коричневим (не горілим), поступово, маленьким струмком, постійно помішуючи, вводимо в нього вершки. Додаємо сіль. Варимо на повільному вогні до загусання. Подаємо разом із тортом.
Фото: Юлія Горін/надано прес-службою Євгена Клопотенка