Закрити
UA
Життя

5 стадій, які проходить кожен, хто вчить англійську

Поділись:

Етапи “From Zero to Hero” у вивченні іноземної мови проходить кожен, стикаючись з так званим лінгвістичним “плато” рано чи пізно.

Не має значення, як саме ви вивчали мову і до яких опцій вдавалися: можливо, ви закінчили спеціалізовані курси або навпаки — навчалися з репетитором, зрідка забіляючи на онлайн-сайти з вивчення іноземних мов. І навіть неважливо, наскільки добре чи погано ви зараз знаєте англійську, є кілька стадій, які проходять абсолютно кожен, поки вчить англійську.

У цій статті спільно з онлайн-школою англійської мови JustSchool розібралися, які саме стадії «прийняття» мови відбуваються у вас у процесі вивчення, і як вийти з «порочної ями» та почати говорити.

posts-to-db-Фото 1 

Вам стає складно сприймати мову на слух.

Видихайте, це нормально. Без розмовної практики насамперед страждає саме ця частина мовної інтуїції. Добре допомагають всілякі подкасти англійською мовою або аудіокниги, а також читання та повторення вголос заучених слів. Часто сидіть у соціальних мережах – читайте лонгріди американських зірок, любите HBO або Netflix – дивіться серіали в оригіналі з субтитрами чи без.

Щоправда, на жаль, навіть ці навички з часом губляться і забуваються, плюс до всього, аудіозаписи чи фільми — не гарант розуміння швидкої розмовної мови у реальному житті, адже різниця в акцентах та вимові робить свою справу.

Будьте наполегливими і терплячими: чим більше ви дивитеся, слухаєте або спілкуєтеся — тим швидше заговоріть і тим більше — розумітимете співрозмовника. Не бійтеся йти на танк із ножем, у цьому випадку активна позиція обіцяє швидкий успіх!

posts-to-db-Фото 2
Вам важко формулювати довгі речення.

Знаємо-знаємо, це непросто, але не надумайте зупинятися!

Англійська мова славиться кількістю часів, які, ну просто життєво необхідно запам’ятати, і з кожним новим «презентом» — гірше.

Виробіть план: доведіть до автоматизму те, що знаєте, пробудіть десяток-другий пропозицій в PresentSimple, а потім переходьте до Past Continuous. Ваш мозок повинен точно запам’ятати, як побудувати одну пропозицію, і чим вона має вигідно відрізняється від іншої. Пробуйте відточувати дрібні моменти: прийменники, артиклі, зв’язки слів та вступні конструкції. Безперечно, паузи у вашій промові з’являтимуться, і це нормально. Але якщо вчасно перебороти мовний бар’єр, то, обіцяємо, ваша англійська заграє новими фарбами!

posts-to-db-Фото 3

Ваші висловлювання стають примітивнішими і простішими.

Неприємне відчуття того, як із вашої англійської мови йде все красномовство, а мозку все важче згадувати складні граматичні та синтаксичні конструкції, які ви ще недавно заучували – знайоме кожному. Вам стає простіше висловити думку парою простих слів, ніж побудувати у своїй голові довгу зв’язкову пропозицію.

Щоб залишити більш точні синоніми слів, що найбільш використовуються, намагайтеся максимально ясно висловити свої думки, а головне — доносите основну ідею посилу. Можливо, у розмовній промові ви не відразу згадаєте різницю між герундієм чи причастям, але тенденція до спрощення мови має знижуватися. Пробуйте знаходити по три-чотири синоніми до кожного слова, в якому сумніваєтеся, записуйте незнайомі терміни в блокнот і складайте речення зі зв’язуванням схожих слів на однойменну тематику.

posts-to-db-Фото 4

Ви починаєте забувати прості слова

Як кажуть англійці “last learned, first forgotten” – простіше кажучи, те, що ви вивчили останнім, – забудете першим.

Не хвилюйтеся, ця ідіома працює лише в той критичний момент плато, всі вивчені (і тим більше) повторені слова залишаться з вами надовго. А щоб не запустити свою англійську, допоможуть відточені звички, які гармонійно вбудовують заняття у ваше буденне життя, допоможуть на практиці та структурують у голові все завчене колись. Шукайте в інтернеті знайомі вам формулювання речень та фраз, шукайте пояснення та приклади використання тих чи інших слів, які будуть тригерити вас у моменти мовної кризи, нагадуйте собі про граматичні правила і, звичайно ж, не забувайте про нові слова. Їх також треба повторювати! Так-так, як у школі.

posts-to-db-Фото 5
Ви помітили появу дивного акценту

Якщо в школі вам постійно говорили робити вправу із дзеркальцем, то ви розумієте, про що йтиметься. Ця стадія знайома тим, хто свого часу намагався всіма силами наблизитись до вимови британських чи американських носіїв мови.

Справа в тому, що практика зміни акценту хороша лише тоді, коли проводиться на регулярній основі, без втручання сторонніх мов. Постійна робота над англійською промовою дійсно дає відмінні результати і здатна видозмінити акцент на схожий до того, якого ви прагнете: чи то Британська королева, чи новий президент Америки. Але ось невдача: без щоденної практики мовний апарат даватиме збої, поступово відвикаючи від незвичних йому звуків.

Якщо у вашій промові з’явилося яскраво виражене грасування або інші звуки, що не застосовуються до англійської мови, — дайте собі відпочити. Зрозумійте, що етап роботи над акцентами є тривалим і не завжди простим. Але якщо ви налаштовані на перемогу – дерзайте! Дивіться фільми, слухайте подкасти і буде вам британська вимова

posts-to-db-Фото 6