Ви часто лаєтеся з партнером під час листування?
Складно уявити сучасний світ без соціальних мереж та месенджерів. Звичайно, вони не замінять реального спілкування, але допомагають у ситуаціях, коли немає можливості зустрітись особисто. Через відсутність можливості бачити обличчя людини та спостерігати за її емоціями часто виникають конфлікти, недомовки та зароджуються великі образи. Розповідаємо, яких речей варто уникати листування з партнером, щоб зберегти здорові стосунки.
Читайте також: Цінні поради про стосунки від найміцніших зіркових пар
Подібні повідомлення, написані зневажливим тоном і нещирістю, відразу налаштовують на негативний лад. Якщо ви відчуваєте роздратування або образу свого партнера, то не потрібно писати про це в повідомленнях, краще дочекайтеся особистої зустрічі і спокійно висловіть все, що лежить на душі. Можливо, від моменту листування до побачення ви проаналізуєте ситуацію та образа пройде.
Читайте також: 6 ознак того, що у вас із партнером повний дисконнект у відносинах
На листі пропозицію треба закінчувати крапкою — це ми знаємо ще зі школи і сперечатися нема рації. Але листування з близькою людиною відрізняється від твору, офіційного документа чи статті у журналі неформальністю. Команда дослідників із Бінгемтонського університету в Нью-Йорку визначила, Що ми сприймаємо повідомлення з точкою в кінці як нещирі.
У текстових повідомленнях немає багато невербальних сигналів, які ми використовуємо в особистих розмовах. Під час розмови люди легко висловлюють інформацію про свої емоції обличчям, очима, тоном голосу, паузами. Очевидно, що ми не можемо використовувати ці механізми під час листування. Тому людям доводиться покладатися на те, що є в наявності – смайлики, умисні друкарські помилки, які імітують звуки мови,
— каже професор Селія Клін.
Усі проблеми краще вирішувати під час реального спілкування, щоб бачити обличчя людини, вловлювати її настрій та невербальні знаки. Тільки так можна уникнути надуманих образ і вирішити питання, а не відкладати його в довгу скриньку за допомогою листування. Якщо ви розумієте, що конфлікт назріває, то напишіть, що подальше спілкування краще продовжити під час особистої зустрічі, а не відчувати терпіння один одного.
Читайте також: 6 помилок, яких ви припускаєтеся на початку відносин
2005 року в Новій Зеландії з’явилося таке поняття, як «sext» (секстинг). Це означає обмін фотографіями або повідомленнями інтимного характеру. Кожен сам має право вибирати стиль спілкування з партнером, але завжди варто пам’ятати про наслідки. Якщо боїтеся, що фото інтимного характеру може побачити хтось інший або друга половина в майбутньому зможе оприлюднити їх, краще утриматися від таких повідомлень.
Не завжди стосунки з сім’єю партнера бувають хорошими, але не варто порушувати в листуванні цю тему. Партнер може образитися на зневажливе ставлення до його близьких, а повідомлення може побачити хтось інший. Питання такого характеру також краще обговорювати наживо.
Спілкування в месенджерах не замінить особистої розмови та можливості спостерігати за емоціями людини, тому намагайтеся менше часу проводити за листуваннями. Звичайно, не завжди є можливість влаштовувати побачення, особливо якщо партнер живе в іншому місті чи іншій країні, але найважливіше залишайте для особистих зустрічей чи хоча б відеодзвінків.
Джерело фото: unsplash.com