Фінансове питання актуальне для багатьох.
У новорічних резолюціях ми найчастіше обіцяємо собі схуднути, піти до спортзалу та почати правильно харчуватися, але фінансове питання не менш важливе. Давайте почнемо рік із зміни грошових звичок і прагнутимемо фінансової незалежності.
Читайте також: 5 корисних програм для управління фінансами
Наприкінці місяця часто буває момент осяяння: гроші витратилися надто швидко, до зарплати ще довго, а жити нема на що. Якщо така ситуація повторюється у вас рік у рік, то настав час розсудитись і почати вести бюджет. Повірте, це не так складно, як може здатися на перший погляд. Достатньо завести блокнот, в який ви будете записувати всі доходи та витрати, або завантажити програму, яка допомагатиме вам вести фінансові справи. Розділяйте витрати за категоріями (розваги, речі першої необхідності, техніка, їжа), зберігайте чеки після покупок і цілком можливо, що незабаром фінансові справи дійдуть ладу.
Поставте собі чітке правило: із кожної зарплати відкладати певну суму. А ще краще, якщо відкладатимете певний відсоток від усіх зароблених грошей. На що збирати — вирішуйте самі, але дайте собі обіцянку, що звертатиметеся до цих грошей тільки коли зберете потрібну суму, або коли буде особлива потреба.
Інвестувати в майбутнє треба з молодих років, щоб забезпечити себе базовими речами. Для початку спробуйте від чогось відмовитися, наприклад, від кави, а всі гроші, які щомісяця витрачаєте на підбадьорливий напій, складайте в конверт із написом «на квартиру». Але найкраще завести рахунок у банку, так безпечніше і не буде поривів витратити гроші на щось інше.
Читайте також: Думай та багатей: 5 TED-лекцій про те, як керувати особистими фінансами
Щодня ми здійснюємо імпульсні покупки і часом навіть не усвідомлюємо цього. Мені потрібні гумові качки для ванної кімнати? Не важливо, вони гарні і за знижкою візьму. Саме так бездумно витрачаються гроші, а наприкінці місяця з’являється відчуття, що, мабуть, можна було обійтися без нової сумки та п’ятої підводки для очей. Виділіть собі певну суму, яку витрачатимете на несподівані покупки, але поставте ліміт, який не можна перевищувати.
Читайте також: Куди йдуть гроші: як економити гроші?
Є речі, на яких не можна економити, здоров’я — один із цих пунктів. На жаль, ми часто витрачаємо гроші на дрібнички, походи в ресторани та галасливі вечірки, а коли справа доходить до чогось дійсно важливого, то заощаджуємо.
Величезний недолік сучасного життя та соціальних мереж у тому, що ми рівняємось на інших і навіть не розуміємо, що не завжди картинка, яку нам показують, справжня. Ні для кого не секрет, що блогери заробляють непогано, але це зовсім не означає, що потрібно наслідувати їх і намагатися жити не своїм життям. Не купуйте речі тільки через те, що це популярно, не інвестуйте в техніку, яка поки що вам не по кишені.