Закрити
UA
Життя

6 способів захистити своє психічне здоров’я у соцмережах

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

У сучасному світі складно знайти людину, яка не зареєстрована хоча б в одній соціальній мережі. Навіть якщо такі є, то прирівнюються до мамонтів. Сходив до зали, поїв із подругою в кафе, з’їздив на відпочинок — повинен обов’язково виставити десяток фотографій. Перебуваючи у постійному інформаційному потоці, ми забуваємо, що соціальні мережі не просто крадуть наш час, а й впливають на здоров’я, зокрема психічне. Розповідаємо, як захистити себе у соцмережах та не заробити нервовий зрив.

Читайте також: Цифровий детокс: як стати менш залежним від гаджетів

 

Що потрібно робити:

Бути вибірковим

Я помітила, що стаю роздратованою, гортаючи стрічку у своїх соцмережах. І справа зовсім не в тому, що я сиджу на роботі, а хтось ніжиться на пляжі та виставляє фотографії у купальнику. Моя стрічка просто засмічена різними непотрібними сторінками – починаючи від магазинів і закінчуючи сторінками дівчат з одноманітними фотографіями. Після того, як я відписалася більш ніж від 300 людей, моя стрічка стала набагато цікавішою, чистішою, а нескінченна кількість фотографій нарешті перестала дратувати. 

Встановлювати обмеження

Найкращий спосіб уникнути негативного впливу соціальних мереж – скоротити кількість часу, які ви в них проводите. Якщо піти по-англійськи з Instagram і Facebook ви поки не готові (через роботу або безліч віртуальних друзів), то встановіть собі рамки в їх використанні або видаліть програми з телефону. Доступ до соцмереж у вас залишиться лише з комп’ютера, а на смартфоні будуть дійсно потрібні програми. 

posts-to-db-Фото 2

Нагадувати собі, що віртуальне життя – це лише частина картини.

Не завжди картинка, яку ми бачимо у стрічці, відповідає дійсності. Тіла у хлопців і дівчат далеко не такі підкачені, шкіра не ідеально рівна, а розумні підписи під фотографіями можуть бути скопійованими з гугла. 

Читайте також: 4 ознаки того, що соціальні мережі викликають у вас депресію

Зосереджуватись на реальності

Сходіть на зустріч із реальним другом і поспілкуйтеся наживо, а не через екран смартфона. Звертайте більше уваги на своїх близьких та рідних, а також не викладаєте особисті фото у соціальні мережі. Реальність важливіша.

 

Чого не треба робити: 

Дивитись на цифри

Якщо ви хочете стати блогером та розповідати про своє життя сотні тисяч людей, то, безумовно, це правило на вас не поширюється. Але якщо ви звичайна людина, яка використовує соцмережі виключно для спілкування та рідкісного постінгу, то цифри для вас не мають жодного значення. Не зациклюйтесь на цьому і не засмучуйтесь, якщо кількість передплатників не зростає.

posts-to-db-Фото 3

Писати агресивні коментарі

Та й взагалі не варто їх писати. Хіба що своїм друзям та родичам, щоб не образилися, що ви не оцінили їхнє нове фото. Та й взагалі не забувайте про етикет у соцмережах, не переходьте на особистості, не пишіть агресивні коментарі та найпростіше: ставтеся до інших так, як хотіли, щоб ставилися до вас. Про це правило не варто забувати насамперед у реальному житті, але й на соціальні мережі воно теж поширюється. 

Джерело фото: unsplash.com