Закрити
UA
Життя

6 способів жити більш екологічно та усвідомлено

Поділись:

Давайте будемо думати не тільки про прогрес, сучасні технології, а й екологію.

В останні роки тренд на екологічність та усвідомленість завоював громадськість і це не може не тішити. Всі ми чули про zero waste, мета якого – життя без відходів, усвідомлене споживання тощо. Але якщо говорити про конкретні дії, то все складніше. Когось зміни у звичному життєвому укладі можуть лякати, але заради екології можна хоча б спробувати запровадити нові звички. Розповідаємо, як у новому році стати більш екологічним. 

Читайте також: 7 документальних фільмів про природу, які має побачити кожен

 

posts-to-db-Фото 1

unsplash.com

Переробляйте електроніку

Якщо ви хочете придбати новий смартфон або поміняти ноутбук на сучасну модель, то спочатку подбайте про стару техніку. Електронні відходи щодня стають все більш серйозною проблемою, оскільки при неправильній утилізації небезпечні речовини (свинець, ртуть) від старих пристроїв можуть проникати в землю. Зверніться до компанії, яка займається утилізацією або переробкою техніки у вашому місті, щоб урятувати екологію та скоротити кількість відходів, від яких щороку відмовляються мільйони людей. 

 

posts-to-db-Фото 2

unsplash.com

Повільна мода

Повільна мода – це рух, мета якого полягає у відмові від регулярної покупки нових речей і бажання не слідувати моді та трендам, а використовувати тільки якісний одяг, який буде служити довго. Загалом, це розумний підхід не лише до екології, а й до фінансів, адже бездумні та імпульсивні покупки здійснюються дуже часто, а речі потім можуть лежати без застосування. Девіз «повільної моди» звучить так: якість важливіша за кількість. Спробуйте продати непотрібний одяг або віддати на переробку (багато магазинів з мас-маркету практикують таке). 

Читайте також: Найкращі та найгірші продукти для шкіри

 

posts-to-db-Фото 3

@helloglowblog

Натуральні засоби для збирання

Оскільки тренд на екологічність або вірніше сказати потреба в ньому торкнулася багатьох сфер нашого життя, то дійшла вона і до збирання. Альтернативні засоби можна знайти практично у кожному магазині, але важливіше зрозуміти, навіщо вони нам потрібні. По-перше, у багатьох засобах є їдкі речовини, леткі органічні сполуки (ЛОС), основу яких міститься карбон. Вони можуть випаровуватися та підвищувати ризик виникнення різних захворювань. По-друге, засоби, що розпорошуються, можуть завдавати шкоди озоновому шару через наявність аміаку. 

Натуральні засоби для збирання можна готувати і самому, інгредієнти для них знайдуться на будь-якій кухні. Наприклад, оцет, харчова сода чи лимон є під рукою в кожного. 

 

posts-to-db-Фото 4

@rocket_science

зберігання продуктів

Який варіант для зберігання продуктів на кухні найбільш довговічний та екологічний? Очевидно, що пакети — відповідь неправильна, контейнери з цим завданням справляться набагато краще. Вони і прослужать довше, і підлягатимуть переробці, і виглядають набагато естетичнішими (якщо це питання вас хвилює). 

Читайте також: Все, що ви повинні знати про безпечний манікюр

 

posts-to-db-Фото 5

unsplash.com

Скоротіть харчові відходи

Стебла коренеплодів і навіть очищення можуть використовуватися повторно і дуже смачними. Уявіть собі: з кавунових кір можна зробити варення, цукати, а насіння використовувати в домашніх засобах. Овочеві обрізки можна зберігати в морозилці та надалі використовувати для бульйонів. Зараз не проблема дізнатися, що можна зробити з харчовими відходами, варто лише зацікавитись цією темою. 

Читайте також: 5 речей, які ускладнюють ваш шлях до здорового способу життя

 

posts-to-db-Фото 6

@brightonkeller

екологічна косметика

Органічна косметика не повинна містити у складі хімікатів та токсинів, які, як відомо, спричиняють не лише фізичні збитки, а й екологічні. Почати варто з ознайомлення з різними брендами та списками інгредієнтів, яких варто уникати. Повірте, він досить великий і включає навіть мікропластик, який часто зустрічається в косметиці, а згодом завдає шкоди океану і навколишньому середовищу.