«Яким би міг бути портрет Лесі Українки пензля Пабло Пікассо або Фріди Кало?» — ділиться роздумами український ілюстратор
Олександр Грехов, київський художник та ілюстратор, автор проєкту «Квантовий стрибок Шевченка». Той самий, що переодяг Тараса Григоровича в Че, Бові, Дарта Вейдера наразі пропонує пофантазувати, якими б могли були портрети Лесі Українки пензля Пабло Пікассо та Фріди Кало. Виставка триває в Житомирі, сподіваємося побачити її в столиці, а поки маємо змогу побачити її віртуально та дізнатися про враженнями Олександра від особистісті української письменниці.
Який ваш улюблений твір Лесі Українки?
Як і більшість, після шкільної програми практично до неї не повертався, і якщо не брати популярну «Лісова пісня», то, це, напевно, «Камінний господар», яку не так давно перечитував, відхід від традицій, зміна гендерних ролей, дуже цікаво.
Яка ваша улюблена історія чи подробиця з життя видатної письменниці?
Якщо немає підручника, то його завжди можна написати самій, так у 19 років Українка написала для молодшої сестри підручник «Стародавня історія східних народів».
Ваш улюблений «міф» про Лесю Українку?
Тут скоріше не улюблені міфи, а ті інші, які притаманні більшості класиків із нашого пантеону, і з якими своіми малюнками намагаюся боротися, коли їх вічно зображували в печалі, хворими, і кожну хвилину свого життя думаючими про долю народу, а їх власного життя, захоплень , любові, наче й не існувало.
Який найулюбленіший портрет письменниці із серії, створеної вами?
Їх багато, але, напевно, це найперша моя ілюстрація з нею, де вона тримає єдинорога на ручках (усміхається).
Ілюстрації та фото надані Олександром Греховим
Читайте також: ПРО СТИЛЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ — КУРАТОР ВИСТАВКИ «ЛЕСЯ УКРАЇНКА — ЛИЦАРІВНА BELLE ÉPOQUE»