UA
  RU

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто

  Редагувати переклад
  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна, фотографка Діана Андрунік та beauty-стилістка Юлія Кузьменко вже не вперше працюють разом. Створюючи подібні фотопроєкти, вони стверджують, що щиро прагнуть популяризувати тему diversity-краси та розвивати її в Україні.

  «Дуже хочеться змінювати ставлення суспільства до людей з особливими потребами, щоб ця тема не була табуйованою чи незручную, щоб вона впліталася у контекст брендів, видань та проєктів як частина нашого життя», – стверджує стилістка Варвара Барто.

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 1

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 2

  Сорочка та брюки Vorozhbyt&Zemskova, жакет Bronza (вінтаж)

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 3

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 4

  Сукня Nadya Dzyak

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 5

  Топ SUNNY, куртка та брюки Bronza (вінтаж)

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 6

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 7

  Інклюзивна модель Уляна Пчолкіна у фотосесії Варвари Барто-Фото 8

  Модель Уляна Пчолкіна

  Якою має бути впливова жінка?

  Перш за все – самодостатньою. Це психологічно зріла людина, у якої ця зрілість проявляється у всіх сферах життя. Фінансові досягнення уже не є єдиною складовою успіху особистості. Самодостатність – це можливість бути собою, коли не потрібно нічого вигадувати та грати чужі або нав’язані ролі. Саме такою я бачу успішну жінку – цілісною у всіх сферах життя, які вона обрала.

  За що ви щодня дякуєте Всесвіту?

  Віднедавна я веду свій Щоденник вдячності, де занотовую кожну дрібничку, за яку хочу подякувати Всесвітові, адже це він створює такі можливості для мене.

  Які соціальні проблеми в Україні вважаєте найважливішими?

  Відсутність реабілітації та можливості обрати якісну освіту для людей з інвалідністю, недоступність якісних медичних послуг. І кожне з цих питань можна розкласти на складові. Кожен із нас може змінювати себе й свої стереотипи і впливати на вирішення хоча б найдрібніших питань, аби кожному з нас було комфортно існувати поруч одне з одним. Оце найголовніше.

  Варвара Барто

  Стилiстка Варвара Барто

  Як необхідно підбирати одяг для людей з особливими потребами? Чи є певні вимоги?

  Вони такі самі, як і для всіх інших: підкреслити індивідуальність та розкрити характер особистості. Є деякі нюанси – в залежності від типу травми людини. З цим я стикнулася, працюючи над проєктом для Школи реабілітації, для участі в якому мене пару років тому запросила Уляна. Там за один день ми відзняли 16 дівчат! Це був надзвичайний досвід, бо кожна з них особлива, і ми створили яскраві образи з незвичним мейкапом та одягом, який би вони носили у повсякденному житті. Меніхотілося, в першу чергу, підкреслити особистість кожної, розказати про неї з допомогою стилю. А особливі потреби – це вже, так би мовити, лише технічний нюанс підбору одягу до конкретного образу.

  Що саме ви хотіли сказати образами Уляни для фотосесії?

  З Уляною я працюю не вперше, адже ми познайомилися восени 2018 р. на зйомці для журналу. Відтоді робили багато спільних особистих та інших проєктів. Зважаючи на це, поле для експериментів для мене було відкрите, адже я знаю Уляну дуже добре і можу пропонувати сміливі ідеї. Мені надзвичайно подобається працювати з нею як із моделлю, тому що вона справжня професіоналка і неперевершена в кадрі.

  Цього разу ми вирішили зробили контрастні образи, що водночас підкреслювали б і жіночу силу, і тендітність. Тому ми використали такі фактури, як лакована та штучна шкіра, гофровані фактури, сітка.

  Чого можна навчитися, працюючи з людьми з особливими потребами?

  Особисто я вважаю, що, працюючи над подібними проєктами, я роблю хоч якийсь внесок, аби змінити стереотипи суспільства щодо цієї теми. Люди з особливими потребами бажають того ж, що й усі інші. Вони хочуть отримувати освіту, мають талант, прагнуть працювати, досягати своїх професійних цілей, подорожувати, ходити на шопінг, розважатися, спілкуватися та відвідувати івенти, бути сексуальними та привабливими. Треба спростовувати стигматизацію, створювати умови для комфортного існування та діяльності, і, в першу чергу, завдяки своєму особистому ставленню до інших.

  Дiана Андрунiк

  Фотографка Дiана Андрунiк

  Фотографка Дiана Андрунiк

  Перед зйомкою людей з особливими потребами виникають лише технічні проблеми – треба знайти локацію, на яку буде зручно піднятися. Тому дуже важливо, щоб ті, хто проєктують студії, враховували той факт, що потрібно встановлювати пандуси, ліфти. Туалети також мають бути зручними для всіх. Люди з особливими потребами мають такі ж права, як і всі. Усі рівні – й на фотозйомках, й у реальному житті. 

  Зараз в українському глянці я все більше бачу зйомок про дайверсіті. Це круто, що колеги по цеху розвивають практику, коли в зйомках беруть участь інклюзивні моделі. Вірю, що для глянцю скоро стане нормою не тільки видаватися рідною мовою, а й мати на обкладинці дівчину чи хлопця на протезі чи на візку.

  Найцінніші моменти на будь-яких зйомках – це конект з усією командою. Коли ви працюєте як одне ціле й результат виходить за межі очікування.

  Команда:

  Фотографка: Дiана Андрунiк @diandrunyk

  Стилiст: Варвара Барто @varvarabarto

  Макiяж та зачiска: Юлiя Кузьменко @smashedeyeshadows

  Модель: Уляна Пчолкiна @upcholkina

  Читайте також: БАНК-РОК: ІСТОРІЯ УСПІХУ MONOBANK