У столичному бізнес-готелі преміум-класу Hyatt Regency Kiev відкрили галерею сучасного мистецтва Forsa Gallery. Персональний проект видатного українського художника та скульптора Петра Бевзи «З вершин і низин» став її першою експозицією.
Як народилася ідея проєкту “З вершин і низин»?
Навесні цього року у залах Національного музею Тараса Шевченка відбулася виставка мого мистецького проєкту «Семантичний рай. Абетка». Для мене цей проєкт є спробою окреслити ідеал омріяної гармонії у семантичному полі української культури. Мистецька кураторка Аліса Нанавова запропонувала експонувати картини циклу «Семантичний рай» як офіційне відкриття «Forsa Gallery». Я із вдячністю погодився, оскільки мені близьке «семантичне поле» галереї. У просторі галереї ми намагалися показати один із аспектів проєкту – потребу сучасної людини у віднаходженні внутрішньої рівноваги.
Такі питання неможна ставти митцеві, проте: якою з робот проєкту ви найбільше пишаєтесь?
На це запитання прийнято відповідати: “Тією, яку ще не написав” (усміхається). Але така робота є. Це картина «Час чистої потенції» написана на основі нової олійної фарби компанії Rosa «Полум’яно-оранжева Петра Бевзи».
Як ввиникла необхідність створити власну фарбу? Та який колір, ви хотіли б створити в майбутньому?
До мене звернулися представники компанії українського виробника професійних матеріалів для живопису, із пропозицією створити авторський колір. Я із вдячністю погодився, оскільки мені не вистачало у роботі омріяного «полум’яно-оранжевого», який був би в розбілі червонястим, а в розмиві – сонячно-жовтим. Це квінтесенція світла, яскравого помаранчевого і вогняного. Створений з особливого пігменту, він відкриває широкі можливості для сумішей та додає виразності твору. Наразі наша співпраця дала плоди – «полум’яно-оранжевий колір Петра Бевзи».
Що вас найбільше надихає в творчості?
Для роботи мені важливо отримати первинний імпульс – сильне враження, яке межує із закоханістю. Це може бути квітка – ірис чи амаріліс. Або Буджацький лиман, чи амфітеатр Епідавру. І безумовно, жінка.
Яким твором мистецтва ви хотіли б володіти?
Ймовірно, ви маєте на увазі «мати в колекції»? Оскільки «володіти» твором мистецтва навряд чи можливо уповні. На мою думку, твори мистецтва приходять тоді, коли вони нам необхідні.
Наразі мрію про твори Карла Звіринського, Олександра Стовбура і Фіони Рей (Fiona Rae).
Фото надала прес-служба Петра Бевзи
Читайте також: SMALL TALK: НІКОЛАЙ КАРАБІНОВИЧ, ХУДОЖНИК, АВТОР ВИСТАВКИ «VUKOJEBINA»