UA
RU

PinchukArtCentre оголосив імена 20 номінанток та номінантів на Премію PinchukArtCentre 2022 

PinchukArtCentre оголосив імена 20 номінанток та номінантів на Премію PinchukArtCentre 2022 – загальнонаціональну премію в галузі сучасного мистецтва для українських художниць та художників віком до 35 років включно. Шортлист був обраний відбірковою комісією з понад 1000 заявок, отриманих від українських художниць та художників з усіх регіонів України.

PinchukArtCentre

Номінантками та номінантами Премії PinchukArtCentre 2022 стали: Михайло Алексеєнко (32, Київ), Ян Бачинський (30, Львів), Юрій Білей (33, Ужгород/Вроцлав), Катя Бучацька (34, Київ), Артем Гумілевський(35, Миколаїв), Вікторія Довгадзе (29, Львів), Юрій Єфанов (31, Київ), Дана Кавеліна (26, Львів), Ніколай Карабінович (33, Київ/Брюсель), Дарія Кузьмич (30, Київ/Берлін), Катерина Лисовенко (32, Одеса/Київ), Кристина Мельник (28, Київ), Павла Нікітіна (24, Брно, Чехія), Євген Нікіфоров (35, Київ), Антон Саєнко(32, Суми/Київ), Олександр Сіроус (25, Харків/Київ), Максим Ходак (20, Біла Церква/Київ), а також художні колективи: Петро Владіміров (28, Київ) та Олександра Майборода (25, Київ), Даніїл Ревковський (28, Харків) та Андрій Рачинський (31, Харків) та commercial public art (Київ/Одеса).

До складу відбіркової комісії Премії PinchukArtCentre 2022 року увійшли:

  • Ольга Балашова, голова правління громадської організації Музей сучасного мистецтва;
  • Генадій Козуб, засновник Biruchiy Contemporary art project;
  • Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre;
  • Катерина Русецька, співзасновниця, програмна кураторка та проєктна менеджерка громадської організації «Культура Медіальна» та Центру сучасної культури в Дніпрі;
  • Леся Хоменко, художниця, кураторка, тьюторка курсу Artist у КАМА, програмна директорка дворічної освітньої програми KAMA: 2YP Contemporary Art.

Леся Хоменко, голова відбіркової комісії Премії PinchukArtCentre 2022: “На першому етапі відбору ми сформували довгий список з близько ста аплікант_ок. З цими заявками ми працювали цілий день під час нашої зустрічі, повертаючись до кожної з них багато разів. Ми говорили про критерії, за якими робимо оцінку заявок та розглядали ці критерії так само критично, як і подані на Премію роботи. Працювати в складі цьогорічної відбіркової комісії було для мене надзвичайним досвідом, тому що для того, щоб отримати крутий шортлист, необхідно налаштувати максимальну довіру та емпатію всередині робочої групи, дозволити собі не боятись сумніватись та зрештою перетворитись на п’ятиголовий організм. Колеги записували одне за одним крилаті фрази, які виникали як нова художня термінологія під час вибудови аргументації. В процесі перегляду заявок ми відкрили багато нових для себе імен художни_ць, та самоорганізованих ініціатив, за якими я буду уважно слідкувати”.

Четверо з номінованих художниць та художників на Премію PinchukArtCentre 2022 входили до шортлиста Премії попередніх років, а саме: Михайло Алексеєнко, Катя Бучацька, Ніколай Карабінович та художній колектив Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського.

20 номінанток та номінантів створять нові роботи для виставки, яка буде представлена в PinchukArtCentre осінню 2022 року. Кураторками проєкту стануть: Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, Олександра Погребняк та Дар’я Шевцова, молодші кураторки PinchukArtCentre.

Серед номінанток та номінантів міжнародне журі визначить володарів головної та двох спеціальних премій. Премії будуть вручені під час церемонії нагородження в грудні 2022 року. Володар головної премії отримає 250 000 гривень, два лауреата спеціальної премії — по 60 000 гривень кожен. Крім того, переможниці та переможці зможуть пройти стажування в майстернях провідних художників світу. Володаря призу громадськості в розмірі 25 000 гривень буде визначено шляхом голосуванням відвідувачів виставки номінанток і номінантів Премії.

Переможниця або переможець Премії PinchukArtCentre автоматично стає номінанткою чи номінантом на Премію Future Generation Art Prize 2023 – міжнародну премію в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Фото надала пресслужба

Читайте також: ОГОЛОШЕНО ІМ’Я ПЕРЕМОЖЦЯ ПРЕМІЇ FUTURE GENERATION ART PRIZE 2021


Hamile ayak fetisi sabah uyandığında
çekyat üzerinde amatör kıza köklüyor
Adama siktiren Rus orospu kızlar
lieli ülfet pornosu bedava indir
azgın mature sikişi izle
Kız beni yakından tanımak istemişti
Uykuda gizli

Статьи по теме