UA
RU

Два українські короткометражні фільми кінокомпанії ForeFilms відібрано на кінофестиваль Palm Springs ShortFest у Каліфорнії

Редагувати переклад
Одразу два фільми виробництва українського кінопродакшену ForeFilms потрапили до конкурсної програми Міжнародного короткометражного кінофестивалю у Палм-Спрінгс, Каліфорнія. Короткометражні стрічки “Оператор Вікторія” та “Джордан 96” відібрали з декількох тисяч робіт разом із 300 фільмами з усього світу.

Оператор Вікторія

Короткометражний фільм Анни Яценко “Оператор Вікторія” розповідає про операторку колл-центру Служби психологічної підтримки, яка переживає складні токсичні взаємовідносини із наркозалежним чоловіком. Працюючи вночі, вдень вона контролює життя свого чоловіка, в той момент коли її син живе із деспотичною матір’ю Вікторії. Постаючи перед вибором для кого жити: для сина або для чоловіка, Вікторія нарешті обирає себе.

Коли я задумувала цей фільм, я і сама знаходилась в життєвій кризі, як то кажуть. Багато хто з режисерів створює кіно як пропрацювання свого життєвого досвіду. Вже працюючи над фільмом із командою, я дізналася, що я не одна “заблукала” і шукаю виходу із кризи. А тепер вже і глядачі можуть отримати цей психотерапевтичний досвід і відповіді, або ж прийдуть до запитань у власному житті”, – зазначила Анна Яценко.

Світова прем’єра “Оператора Вікторії” відбулася у 2021 році на фестивалі класу А — POFF Shots Tallins Black Nights. Зараз стрічка мандрує по кінофестивалями.

Джордан’96

Фільм “Джордан’96” – дебют режисерки Катерини Лесик. Стрічка розповідає про реальну історію, яка трапилась з батьками авторки напередодні її народження. Дія фільму розгортається у середині 90-х у провінційному містечку. 18-річний Андрій допомогає у пошуках зниклого друга-однокласника Жені, батько якого – місцевий кримінальний авторитет.  Він не відпустить Андрія поки не дізнається правди.

Я дуже рада, що імена українських режисерів продовжують звучати у світі, а українські фільми жити своє життя на великих міжнародних екранах. Зараз, як ніколи, важливо, щоб іноземний глядач чув і бачив нас”, — зазначила Катерина Лесик.

Міжнародний короткометражний фестиваль у Палм-Спрінгс (The Palm Springs International ShortFest) — один з найбільших кінофестивалів короткометражного кіно у світі і, в межах якого демонструються короткометражні фільми різних жанрів( ігрові, документальні, анімовані) з різних країн світу. Переможці цього фестивалю автоматично отримують номінацію на премію “Оскар” та BAFTA Awards.

Обидві стрічки створювались за підтримки Держкіно України.

Фото надано: Move In Movie PR-агенція

Читайте також: ФІЛЬМ «МАРІУПОЛІС 2» ОТРИМАВ СПЕЦІАЛЬНУ НАГОРОДУ В КАННАХ

Статьи по теме