UA
RU

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.

В Києві, як і по всій країні, діє військовий стан, але, незважаючи на це, місто живе, працює, допомагає. Кожен день проходять виставки, ярмарки, концерти, прем’єрні покази фільмів і вистав. 
«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 1

Тетяна Карікова, журналістка, партнерка агенції ETER

На Marie Claire Ukraine виходить гайд з подіями Києва, який підготувала Тетяна Карікова. В добірку увійшли події, які, на нашу думку, варті увазі, бо в умовах війни саме культура допомагає краще зрозуміти свою національну приналежність та ідентичність.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 2

Автор ілюстрації: Олександр Шатохін, для видавництва: Gifty

✔️ 12 листопада пропонуємо відвідати цікаву екскурсію від Captain Kyiv про нашу столицю «Таємниці стародавнього Києва», де ви дізнаєтесь про те, чому Київ був нетиповим середньовічним європейським містом та побачите під ногами фундаменти старовинних споруд.

Екскурсія розпочинається від пам’ятника Ярославу Мудрому біля Золотих Воріт і закінчується біля сходів Андріївської церкви.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 3

Фото: lesyatheatre.com.ua

✔️ 12 і 20 листопада у театрі Лесі Українки грають прем’єрний спектакль за пʼєсою ірландського драматурга Браяна Фріла «Переклади». Дійство п’єси відбувається в ірландському селище у 1833 році і розповідає про початок і довгий, систематичний процес нищення, вбивання мови, самосвідомості, самоідентичності нації… Нічого не нагадує?

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 4

Фото: facebook.com/shevchenkomuseumkyiv

✔️ до 13 листопада у Національному музеї ім. Тараса Шевченка проходить експозиція проєкту «Велика сімка 2.0», на якій представлені твори художників: Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Примаченко і Тараса Шевченка.

До експозиції включено всесвітньовідомий розстріляний пам’ятник Тараса Шевченка з Бородянки, фотодокази розстрілу церкви у селі Липівка Макарівського району Київської області, фрагменти зруйнованих розписів та триптих Анатолія Криволапа «Спалахи», який був написаний з 20 по 23 березня 2012 року під час боїв поруч з селом Засупоївка Київської області, де працював художник. Також представлені роботи Марії Примаченко із серії «Людям на радість», присвячені темі війни та миру, за яку вона отримала Національну премію імені Тараса Шевченка. Експозицію доповнили картиною «Катерина» Тараса Шевченка, єдиною в Україні роботою Казимира Малевича «Автопортрет» та скульптурою Олександра Архипенка.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 5

Автор: Олександра Злуніцина. Фото: facebook.com/National.opera.of.Ukraine.

✔️ 13 листопада о 13:00 радимо завітати на екскурсію до Національної опери України — «Закулісся Опери». По-перше, це можливість зануритися в театральну атмосферу й пройти шлях від фойє до закулісся. По-друге, послухати про історичні і політичні події, які відбувалися в стінах театра. По-трете, є можливість подивитись як створюються декорації і костюми, та потрапити на репетицію вистав.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 6

Кадр «Маріуполіс»

✔️ 17 листопада відбудеться прем’єра документальної стрічки літовського режисера Мантаса Кведаравічюса «Маріуполіс 2».

Світова прем’єра фільма відбулася на Каннському кінофестивалі, на якому стрічка отримала спеціальний приз журі у секції «Золоте око». 

Шість років тому Мантас Кведаравічюс зняв документальний фільм «Маріуполіс» про сучасний український Маріуполь і про суспільство, яке живе у постійній загрозі війни.

Чому важливо подивитись «Маріуполіс 2» — в розпал повномасштабного вторгнення режисер повернувся до Маріуполя та почав фіксувати український спротив діям РФ. Російські окупанти взяли Кведаравічюса в полон і вбили. 

Стрічку-сиквел вдалося змонтувати з фрагментів записів режисера, вона складається із діалогів між бомбардуваннями, розмов людей у ​​бомбосховищах, які шукають їжу, воду, ліки і прагнуть захистити дітей.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 7

Фото: facebook.com/KyivISFF

✔️ З 17 по 22 листопада в змішаному форматі відбудеться 11-й Київський міжнародний фестиваль короткометражок Kisff. Частина показів пройде в кінотеатрі «Жовтень», а частина – в онлайн-кінотеатрі «Титр». У фокусі цьогорічного фестивалю – російська збройна агресія очима українців та іноземців, деколонiзацiя, права людини та формування й пошук балансу між ідентичностями.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 8

Фото: facebook.com/SvitloConcert

✔️ 18 листопада у Будинку кіно пройде вечір «Класика при свічках», де прозвучить музика, яку великі композитори присвячували темі кохання та своїм коханим. 

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 9

Фото: Kyivness

✔️ 19 і 20 листопада відбудеться черговий ярмарок від Kyivness.

Цього разу локацією обрали історичну будівлю ресторану «Динамо» біля стадіону ім. Валерія Лобановського. На ярмарку будуть представлені знахідки на європейських антикварних ринках, локальні та вінтажні проєкти, бо метою Kyivness є підтримка культури раціонального споживання в Україні.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 10

Фото: opera.com.ua

✔️ 20 листопада в Національній опері України можна послухати премʼєрну оперу «Травіата» італійського композитора Джузеппе Верді за драмою Александра Дюма-сина «Дама з камеліями».

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 12 по 20 листопада.-Фото 11

✔️ до 27 листопада у Виставковій залі мистецької галереї «Лавра» проходить художній проект «… І підіймайся»,  присвячений 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди. 

Проект поєднує кілька окремих експозицій про дослідження феномену мандрівного українського філософа XVIII ст., який зумів побудувати всеосяжні, новаторські, космічні філософські ідеї на основі ментальності свого народу. Також є можливість познайомитись із творчістю і роботами відомих і молодих художників сучасності.

✔️ А ще хочемо нагадати про Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, в репертуарі якого багато вистав на твори українських письменників – Івана Карпенко-Карого, Івана Нечуй-Левицького, Ольги Кобилянської, Панаса Мирного, Івана Франка, Лесі Українки та інш.

Читайте також: SMALL TALK: ГУРТ RAGAPOP ПРО УКРАЇНСЬКИХ КЛАСИКІВ ТА СУЧАСНИКІВ

Статьи по теме