UA
RU

8 свідомих подарунків для тих, хто відмовився від пластику

Редагувати переклад
Ми зібрали добірку незвичайних подарунків, від яких всі будуть у захваті.

Свідоме споживання стає дедалі популярнішим, тому можем побитись об заклад, що у вас є декілька друзів, а можливо й ви самі, які обрали курс на “зелене життя” і намагаються притримуватись цієї концепції. Ми підготували добірку креативних подарунків, які прийдуться до душі кожній свідомій людині.

 Смаколики, зроблені власноруч

У цьому випадку працює правило: “Кращий подарунок — зроблений своїми руками”. Зараз доступно безліч рецептів домашнього печива, мармеладу чи пастіли для тих, хто полюбляє солоденьке. Також можна зробити ароматичну оливкову олію (просто виберіть гарну скляну пляшку, налийте туди олію і додайти пряні трави, наприклад, розмарин) чи запашну сіль (ми б точно не відмовились від лавандової солі). Сенс таких подарунків в тому, що ви не тільки робите їх самостійно, а й те, що не залишаєте вуглецевий слід від виробництва презенту. Плюс, ви можете придумати екологічну обгортку без використання пластика (стара газета чи тканина підходять ідеально).

8 свідомих подарунків для тих, хто відмовився від пластику-Фото 1

Вінтажні речі

Напевно, нам не варто нагадувати про те, що у вінтажних речей цінність набагато вища, ніж куплених з масмаркету. В антикварних лавках та на блошиних ринках можна знайти безліч унікальних подарунків, починаючи з елементів декору й, закінчуючи вінтажними прикрасами. Даємо гарантію, що такий подарунок справить враження.

Речі довготривалого вжитку

Мова йде про термочашки, екоторбинки та шопери (їх зараз на будь-який смак), бамбукові зубні щітки чи металеви трубочки для коктейлів. Подумайте, чого не вистачає вашому другу чи вам для щасливого свідомого життя і подаруйте це.

8 свідомих подарунків для тих, хто відмовився від пластику-Фото 2

Рослини у вазоні та свічки

Думаємо, не варто пояснювати, чому рослини в горщиках є екологічним подарунком, але, крім цього, вони ще й є чудовим елементом декору. А для створення справжнього затишку в зимову днину, свічка із натурального соєвого воску ручної роботи — те, що потрібно. Обирайте свічки в скляному стакані чи в бетонному кашпо. І обов’язково зверніть увагу з чого вона зварена — ніякого парафіну, адже він надзвичайно шкідливий для організму.

Локальні товари у скляній упаковці

Головне правило нашої підбірки — відсутність пластику. Тому ми рекомендуємо звертати увагу на товари, які обрамлені у скло. Гарним подарунком стане продукція місцевих виробників —  вони завжди представляють не тільки якісний та екологічний товар, а й крафтову обгортку. Не важливо, оберете ви щось із їжі чи аксесуарів, головне щоб було подаровано з душею і без пластикової упаковки.

Читайте також: Маніфест звичок: до чого привчити себе в 2022 році

Емоції

Дарувати емоції завжди приємно та екологічно. Політ на повітряній кулі чи гелікоптері, дегустаційна вечеря чи майстер-клас по сироварінню, поїздка на локальний виноградник чи спа-день —  такий презент залишить приємний посмак, та й вибір емоцій різноманітний.

8 свідомих подарунків для тих, хто відмовився від пластику-Фото 3

Віртуальні подарунки

Для тих, кого турбує проблема активної вирубки лісів, можна подарувати доступ до електронних книжок  та журналів, або підписку на улюблений стрімінговий майданчик. Взагалі, підписки на сервіси — це гарний спосіб потішити себе чи свого друга в екологічний спосіб.

 

Благодійність

Іноді найкращим подарунком є благодійність. Наприклад, ви можете внести пожертва від імені вашого друга у фонд, який він завжди підтримує. Також можна запропонувати своєрідні купони зі своїми послугами, наприклад, допомогти по господарству, щось зашити чи допомогти з ремонтом автомобіля. Такі презенти також буде приємно отримати.

Ось такі прості, але креативні подарунки точно потішать всіх, хто намагається мінімізувати свій вплив на планету.

Фото: unsplash.com

Статьи по теме