Андрій Лідаговський зняв свій режисерський дебют у «Війні очима тварин»

Відомий актор Андрій Лідаговський завершив роботу над своїм режисерським дебютом - фільмом «У нас все нормально», який став частиною кіноальманаху «Війна очима тварин».

Андрій Лідаговський зняв свій режисерський дебют у «Війні очима тварин»-Фото 1

Це п’ята новела антології, де головними героями виступають тварини, що потерпають від війни не менш за людей і більшість історій, які лягли в основу сюжетів новел «Війни очима тварин», основані на реальних фактах.

Моя історія основана на інсайтах, які я усвідомив, знаходячись у військовому Києві, — акцентує автор новели «У нас все нормально» Андрій Лідаговський. — Бо, коли я повернувся у Київ наприкінці весни 2022-го, я відчув цю «рознесену» реальність, коли місто ніби газлайтить тебе, яскраво демонструє «нормальність» існування, від чого ти втрачаєш відчуття зчеплення з реальністю, ніби війна десь далеко. Більшість фільмів на тему війни освітлюють саме військові події. А я уявлення не мав, чим живе віддалене від фронту місто під час війни. Хотілось передати, як сюрреалістично виглядає життя в такий час, навіть якщо ти в найбезпечніших умовах. Як на мене, розповідати треба те, що бачив і відчув сам, без героїчних прикрас. Другим головним героєм фільму є кіт, яким змушений опікуватись мій герой, і не завжди зрозуміло – чи Сашко плаче від алергії на кота, чи від ситуації, в якій опинився.

За сюжетом історії головний герой новели — киянин Сашко — не втратив роботу і збирається в більш безпечний закордон, де вже знаходиться його мама і офіс, і єдине, що затримує його у Києві, це кіт, на якого у Сашка алергія…… чи не єдине? Зйомки відбувались за підтримки «Агенства США з міжнародного розвитку» (USAID), а інформаційним партнером виступила соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.

Андрій Лідаговський зняв свій режисерський дебют у «Війні очима тварин»-Фото 2

За задумом авторів кіноальманаху «Війна очима тварин», ідея розповісти про війну через тварин, допоможе нам закцентувати увагу на екологічних загрозах цієї війни для всього світу, а також показати українців, які щоденно складають тест на людяність, рятуючи тих, хто не може захистити себе сам.

«Всі новели нашого кіноальманаху насправді про підтримку, захист і відповідальність за інших, — стверджує автор ідеї та продюсер кіноальманаху «Війна очима тварин» Олег Кохан. — Але навіть з назви, яку кожен українець промовляє щодня, зрозуміло, що історія «У нас все нормально» вийшла оптимістичною. І дуже круто, що там є іронія — бо сміх, як і сльози — це терапія, яка допоможе нам пережити, відрефлексувати і розповісти про нашу війну не тільки у жанрі героїчного епосу. Якщо ми здатні посміхатись, проходячи крізь такі випробування, ми – непереможні!«

Андрій Лідаговський зняв свій режисерський дебют у «Війні очима тварин»-Фото 3

Андрій Лідаговський зняв свій режисерський дебют у «Війні очима тварин»-Фото 4

Нагадаємо, що робота над кіноальманахом «Війна очима тварин» кінокомпанії SOTA Cinema Group та Kleos Art розпочали у 2022 році, перший трейлер був презентований на Берлінському кінофестивалі на початку 2023, а на Канському МКФ до створення кіноальманаху доєднався актор Шон Пенн і це вперше в історії вітчизняного кіно, коли двічі оскароносний актор бере участь в українському кінопроекті.

Світова прем’єра кіноальманаху «Війна очима тварин» запланована вже в цьому році в рамках авторитетного кінофестивалю, після чого його побачать глядачі.

Читайте також: ГІТ КАННСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ, ЗНАКОВІ ФІЛЬМИ МИНУЛОГО РОКУ ТА ТРИБ’ЮТ ПЕДРО АЛЬМОДОВАРУ: ФЕСТИВАЛЬ «ЛІНІЯ ІСПАНСЬКОГО КІНО» 

Статьи по теме