UA
RU

Названо переможця премії імені Леся Курбаса

Редагувати переклад

Комітет з присудження премії імені Леся Курбаса визначив переможця. У 2024 році ним став режисер та засновник незалежного театру «Нафта» Артем Вусик. 

Названо переможця премії імені Леся Курбаса-Фото 1

Названо переможця премії імені Леся Курбаса 2024 року. Ним став режисер та засновник незалежного театру «Нафта» Артем Вусик. Переможця визначив Комітет з присудження премії імені Леся Курбаса шляхом відкритого голосування. Артем Вусик отримав нагороду за постановку вистави-концерту «Веселка на Салтівці». Її прем’єра відбулась у листопаді 2023 року. Вусик – режисер та єдиний актор цієї вистави. 

«Вистава «Веселка на Салтівці» — наша спроба повернути промені радості в місце, яке все ще загоює рани від війни. Одночасно ми переосмислюємо традиційні уявлення та стереотипи про Салтівку. Намагаємося відчути поетичність району, який вважається хуліганським. А також побачити індивідуальний пейзаж цього місця серед нескінченних житлових масивів. Широке небо, багато зелені та яскраві веселки після рясного дощу влітку — такою ми пам’ятаємо Салтівку з дитинства. Зруйновані війною і чорні від вогню багатоповерхівки — такою ми вперше побачили Салтівку у 2022 році», — розповідають у театрі «Нафта».

Названо переможця премії імені Леся Курбаса-Фото 2

Премія імені Леся Курбаса присуджується щорічно професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Facebook / Артем Вусик, Театр «Нафта»

Читайте також: BAFTA 2024: СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ КІНОПРЕМІЇ

Статьи по теме