Львівська художниця Марта Лешак виклала оновлені варіанти традиційних українських вишиваних рушників на сторінці Музею Івана Гончара в Інстаграм, й закликає підтримати українську народну культуру.Вишиті рушники виконували функцію оберегу в українській традиційній культурі, то ж доречно поєднати їх з зображенням ППО, яке є зараз нашим оберегом уже в прямому сенсі вважає художниця. Вишиті рушники з архіву музею Гончара, які можна знайти на сайті закладу, художниця оцифрувала та модифікувала відповідно до актуальної воєнної тематики.
"Я додала до сюжету рушника з голубами джавеліни як асоціацію з ЗСУ. Оскільки вони активно їх використовують. Також саме по собі поєднання зброї і голубів, як символу миру є іронічним. Така собі відсилка до «руского міра» і їх «війни заради миру». Червоно-біла ілюстрація з птахами - це про нашу "пташину біологічну" зброю. Мабуть, це мій найулюбленіший мем. В мене на цю тему буде ще багато робіт. (Усміхається.) Якщо уважно роздивитись, можна побачити, що птахи сидять на джавелінах та ракетах, замість пелюстків квітів також патрони", - розповіла авторка малюнків.
"Український рушник, крім поверхневої естетичної, виконував і фунцію сакрального оберега нашого народу. Зашита в полотно сила. Культурна спадщина - це доказ нашого правонаступництва. Аргумент для бороби і неможливість відмовитись від частини самих себе", - вважає Марта Лешак.
Музей Гончара збирає кошти, щоб зберегти наші артефакти ще раз. Для внесків у гривні 5375 4114 1137 0229 Петро Гончар.
Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»
Більше від
- Олег Скрипка, Олексій Суханов та інші: у Києві відбулась премʼєра фільму «Месьє Азнавур»
- Подарунки до 500 грн на Новий рік та Різдво: оригінальні ідеї, які мають сподобатися кожному
- «Я працював на межі можливостей… як і Шарль!»: Тагар Рахім про своє перевтілення для фільму «Месьє Азнавур»
- Пряниковий будиночок: рецепт від кухарів королівської родини Великої Британії
- Італійський стиль життя: Dolce Vita