UA
  RU

  «Бойові» гуси, джавеліни, крилаті ракети — нові елементи традиційних вишиваних рушників з України

  Львівська художниця Марта Лешак виклала оновлені варіанти традиційних українських вишиваних рушників на сторінці Музею Івана Гончара в Інстаграм, й закликає підтримати українську народну культуру.
  українські рушники

  Фото: instagram/martaleshak

  Вишиті рушники виконували функцію оберегу в українській традиційній культурі, то ж доречно поєднати їх з зображенням ППО, яке є зараз нашим оберегом уже в прямому сенсі вважає художниця. Вишиті рушники з архіву музею Гончара, які можна знайти на сайті закладу, художниця оцифрувала та модифікувала відповідно до актуальної воєнної тематики.


  «Я додала до сюжету рушника з голубами джавеліни як асоціацію з ЗСУ. Оскільки вони активно їх використовують. Також саме по собі поєднання зброї і голубів, як символу миру є іронічним. Така собі відсилка до «руского міра» і їх «війни заради миру». Червоно-біла ілюстрація з птахами — це про нашу «пташину біологічну» зброю. Мабуть, це мій найулюбленіший мем. В мене на цю тему буде ще багато робіт. (Усміхається.) Якщо уважно роздивитись, можна побачити, що птахи сидять на джавелінах та ракетах, замість пелюстків квітів також патрони», — розповіла авторка малюнків.

   


  українські рушники 6

  Фото: instagram/martaleshak

  «Український рушник, крім поверхневої естетичної, виконував і фунцію сакрального оберега нашого народу. Зашита в полотно сила.

 Культурна спадщина — це доказ нашого правонаступництва. Аргумент для бороби і неможливість відмовитись від частини самих себе», — вважає Марта Лешак.

  українські рушники 4

  Фото: instagram/martaleshak

  Музей Гончара збирає кошти, щоб зберегти наші артефакти ще раз. Для внесків у гривні 
5375 4114 1137 0229
Петро Гончар.

  Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»


  Статьи по теме