UA
RU

#BOOKSHELFY: Дар’я Плаксюк, дизайнерка PODYH

Редагувати переклад
Дар’я Плаксюк, засновниця PODYH, бренду який створює одяг на стику архітектури та моди розповіла про свою книжкову поличку Marie Claire.

Podyh

В читання я закохалася в дитинстві. Одним з яскравих спогадів є момент, коли я читала Тома Сойера вночі під ковдрою, щоб не побачили батьки. Настільки було цікаво, що сторінки летіли одна за одною і не хотілося спати.  

Книга, яка перевернула життя. Не можу сказати, що хоч одна книга перевернула моє життя. Але є книги, які справляють на мене враження і чомусь навчають. Одна з останніх — автобіографічна книга Ельзи Скіапареллі. Було цікаво дізнатися про деталі життя дизайнера минулого століття, як вона проходила свій творчий шлях та як долала перешкоди. Я б дуже хотіла познайомитися з цією цікавою та сильною жінкою. 

Книга, яка вже давно є на полиці. Це книга, яку подарувала мені бабуся “Уроки в’язання від перших кроків до майстерності”. Вона важлива для мене як пам’ять, тому що на першій сторінці бабуся написала мені послання, яке я іноді перечитую. 

Часу читати книжки зараз все меньше, тому я включаю аудіокниги або подкасти, коли знаходжусь у дорозі за кермом. Але справжнє задоволення отримуєш від повільного читання паперової книги — це розкіш, яку у сучасному ритмі можеш дозволити собі тільки на відпочинку. 

Книга «для дорослих», яка була улюбленицею в дитинстві. З дитинства люблю читати детективи. Улюбленні автори — Агата Крісті та Борис Акунін. Багато їхніх творів перечитала. 

Дивна книга на полиці. На моїй поличці є велика книга, яка називається “Меблі”. В ній зібрані фото меблів від Древнього Єгипту до наших днів. Це дивно, тому що я не займаюсь дизайном інтер’єрів. Але можу сказати, що вона дуже цікава і надихаюча.

Книга, яку ви читали вже 10 раз й не факт, що ви не будете читати ще. Декілька разів перечитувала “Хроніки Нарнії” Клайва Стейплза Льюїса і точно перечитала б ще раз. Вважаю, що крім фантастичної історії там підіймаються важливі теми, над якими потрібно замислитися не тільки дітям, а й дорослим. Наприклад: сімейні відносини, дружба, самопожертва, проблема правильного вибору і тд. Ця книга безперечно залишить у вас магічний післясмак.

Книжки тренують уяву, я думаю це їх головна суперсила. 

В фільмі «Чтиця» (La lectrice) актриса Міу-Міу грає «чтицю за викликом». Якби у вас була можливість скористуватися схожою послугою. Кого б ви викликали і що попросили почитати? Я би викликала татка. Пам’ятаю як в дитинстві він читав нам з братами, завжди було цікаво і весело його слухати. Хотіла б я знову поринути в ті відчуття. 

Книга, яку ви хотіли б додати на полицю. Я візуал, тому це б точно була книга, в якій багато надихаючих картинок. Наразі хочеться придбати книги по історії Bauhaus (нова колекція бренду PODYH буде про нього): “Баухауз” Мадлена Дросте та  “Архітетура Баухауз 1919-1933” Ганса Ельгенса.

Фото надала Дар’я Плаксюк

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ДАР’Я ПЛАКСЮК, ДИЗАЙНЕРКА PODYH 

Статьи по теме