UA
RU

Букерівська премія 2023: хто став лауреатом

Редагувати переклад

Лауреатом Букерівської премії з літератури 2023 року став ірландський письменник Пол Лінч. Він отримав премію за роман «Пісня пророка».

Букерівська премія 2023: хто став лауреатом-Фото 1

Ірландський письменник Пол Лінч став лауреатом Букерівської премії з літератури 2023 року. Його нагородили за роман «Пісня пророка» (Prophet Song). Роман розповідає про боротьбу головної героїні — матері чотирьох дітей. Вона намагається врятувати свою сім’ю в той час, коли країна скочується до тоталітаризму.

За свою роботу переможець отримає нагороду — 50 000 фунтів стерлінгів. Роман «Пісня пророка» був фаворитом букмекерів. Голова журі Есі Едугян назвала роман зворушливим та правдивим. А також зазначила, що читачі не скоро забудуть те, про що попереджає ця книга. 

Букерівська премія 2023: хто став лауреатом-Фото 2

Сам автор так охарактеризував свій роман:

«Пісня пророка» — це частково спроба радикального співпереживання. Я хотів настільки поглибити читацьке занурення, щоб наприкінці книги читачі не просто знали цю проблему, але й відчували її».

Пол Лінч став п’ятим ірландським письменником, який отримав Букерівську премію. Тут також перемогали Айріс Мердок, Джон Бенвілл, Родді Дойл та Енн Енрайт.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: The Booker Prizes

Читайте також: ОГОЛОШЕНО ДОВГІ СПИСКИ КНИГИ РОКУ BBC-2023

Статьи по теме