Слідом за Нобелівською премією з літератури вручили не менш престижну – Букерівську.
Лауреатами престижної у світі англійської літератури Букервоської премії 2019 стали відразу дві письменниці — 79-річна Маргарет Етвуд та 60-річна Бернардін Еварісто. Хоча це суперечить офіційному регламенту, глава журі Пітер Флоренс зазначив, що «консенсусом було знехтувати правилами та розділити приз між двома переможцями».
Вперше судді відзначили нагородою двох письменників 1992 року. Щасливчиками стали Майкл Ондатже та Баррі Ансуорт. Після цього, з 1993 року, у правилах було зазначено, що приз не можна ділити між кількома авторами або зовсім не вручати.
Читайте також: 7 книг лауреатів Нобелівської премії з літератури
Купити книгу «Оповідання служниці»
Маргарет Етвуд вручили премію за продовження “Оповідання служниці” – роман “Завіти” (“The Testaments”). «Розповідь служниці» не лише продали англійською мовою в кількості 8 мільйонів екземплярів у всьому світі, а й екранізували. Серіал від Hulu вийшов у 2017 році і через кілька років на екрані викликав нову хвилю політичного резонансу на тлі заборони абортів у кількох штатах в Америці.
Письменниця-експериментатор Бернардін Еварісто у своїх творах досліджує життя представників африканської діаспори. Роман “Дівчина, жінка, все інше” (“Girl, Woman, Other”), за який їй вручили Букера, розповідає про долю 12 героїнь у Британії, більшість з яких темношкірі.
В інтерв’ю The Times Бернардін Еварісто розповіла, що роман виріс із розчарування письменниці відсутністю в британській літературі темношкірих жінок:
Коли я почала писати книгу шість років тому, я була сита по горло відсутністю темношкірих жінок у британській літературі. Тому хотіла подивитися, скільки персонажів зможу задіяти у романі.
Читайте також: Мадам Оракул: хто така Маргарет Етвуд?
На премію також претендували Салман Рушді («Кіхот»), Люсі Елманн («Качки, порт Ньюбері»), Чигозі Обіома («Оркестр меншості») та Еліф Шафак («10 хвилин та 38 секунд у цьому дивному світі»). Переможниці премії розділять нагороду розміром 50 тисяч фунтів стерлінгів.
Маргарет Етвуд та Бернардін Еварісто увійдуть в історію не лише як письменниці, які отримали Букера в один рік. Етвуд стала найстаршою лауреаткою, а Еварісто — першою темношкірою переможницею премії.