Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко

Редагувати переклад
Героїні нової рубрики Marie Claire «Час змін» розповідають про власний досвід зміни професії, труднощі та відкриття, з якими вони стикнулися в процесі пошуку та адаптації на новому місці роботи. Наша героїня - Віталія Василенко  розповідає, як наважилася на  кардинальні зміни: залишила успішну кар'єру в HR й відкрила власну компанію з виготовлення свічок Fire Rabbit.

Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко-Фото 1

Як ви наважилися змінити професію?

Вся моя кар’єра понад 16 років була у HR у сфері айти та нерухомості. Я була на вершині своєї кар’єри. Освіту я здобула у бізнесі і є ступінь MBA з американського університету. Я дуже люблю працювати з людьми, тому HR ідеально мені підходив, але всередині завжди залишалося бажання відкрити щось своє. У 2022 роцi ми приймали у себе вдома переселенців з Донецької області, які втекли від війни. Вони були дуже роботящими і просили мене знайти їм роботу на новому місці. У воєнний час з роботою завжди не просто, тому я наважилася відкрити свою компанію із виробництва свічок, щоб створити робочі місця.

Як намагалися себе убезпечити від варіанту «якщо щось піде не так»?

Провела широке дослідження ринку, склала докладний бізнес-план і з власних накопичень виділила певну суму, з якої готова була розлучитися назавжди, якщо щось піде не так. Відкриття бізнесу завжди передбачає великі вкладення на першій стадії, щоб потім розкрутитись. Намагалася настроїти своє мислення тільки на позитивний лад і завжди вірила у свій почин. Для мене в будь-якій незрозумілій ситуації – дія завжди мотивує рухатися далі. Головне вплутатися в авантюру, а там уже обов’язково випливеш, якщо готова докладати зусиль, щоб рухатися тільки вперед.

Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко-Фото 2

Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко-Фото 3

Чи виправдалися ваші переживання та надії?

Так, я дуже щаслива зараз і відчуваю, що 100% на своєму місці, тому що займаюся улюбленою справою та змогла зібрати команду із 4 людей навколо себе. Ми всі горимо нашою справою і як результат уже пішли перші продажі та корпоративні замовлення. Я дуже рада, що зважилася кардинально поміняти кар’єру, адже щодня я дізнаюся багато нового про ведення бізнесу і як ставати кращою та конкурентоспроможнішою. Це заряджає прокидатися щодня і рухатись лише вперед.

Яка ваша головна порада тим, хто на дану мить наважується на рішучий крок – круто змінити професію?

Я б порадила пройти кілька курсів у новій сфері, куди б хотіли піти. Можливо запросити на каву фахівців із цієї сфери та поставити їм питання про те, як перебувати та розвиватися у новому напрямку. Можна також пройти стажування чи навіть волонтерити у новій галузі, щоб зрозуміти для вас це чи ні. Також література та відео на Ютуб можуть допомогти з розумінням ваше це чи ні. Якщо після всіх цих дій усередині так і сидить це бажання щось міняти – треба обов’язково так і зробити та прислухатися до себе. Усі відповіді завжди усередині нас.

Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко-Фото 4

Час змін. З HR у власниці компанії з виготовлення свічок: досвідом ділиться Віталія Василенко-Фото 5

Читайте також: NADYA DZYAK ТА «ПОДРУЖКИ» ПРЕЗЕНТУЮТЬ СПІЛЬНИЙ ПРОЄКТ 

Статьи по теме