UA
RU

Чи здатні українська енергія та креатив підняти «нову хвилю» в британській кіноіндустрії

Редагувати переклад

У центрі Лондона, біля вежі The Shard, яка збудована з металу «Азовсталі», відбулася зустріч українських митців кіно та телебачення з британськими колегами й представниками міжнародних інституцій задля пошуку можливостей для українських діячів подовжувати медійну кар’єру попри виклики, пов’язані з війною в Україні.

Організаторами заходу стали українська продюсерка та режисерка Ксенія Бугрімова, британська фотографка Катерина Астрелла, а також українсько-британська Асоціація професіоналів екранної індустрії Talanted U: Ukraine & United Kingdom. 

Чи здатні українська енергія та креатив підняти «нову хвилю» в британській кіноіндустрії-Фото 1

У фокусі програми була презентація новоствореної бази даних з контактами близько 300 українських професіоналів медіа та кіно, які зараз знаходяться у Великобританії та були змушені поїхати з України через війну. Це – продюсери, режисери, сценаристи, редактори, телеведучі, фотографи, актори. Усі вони мають право працювати у Великобританії, а головне – велике бажання повернутися в професію. 

За словами організаторів, ця база даних вже доступна для використання. Найближчим часом вона стане ще зручнішою та інформативнішою, адже в ній з’являться контакти й тих спеціалістів, що наразі перебувають в Україні – це дасть їм можливість отримувати замовлення для дистанційної роботи.

З першого дня війни ми постійно працюємо над підвищенням обізнаності та приверненням уваги іноземних ЗМІ до України. Ми робимо все можливе, щоб представити інтереси наших мужніх людей, які віддано борються за свободу, людську гідність, демократію та мирне майбутнє. Саме з цією метою і була створена ця база контактів,

говорить Ксенія Бугрімова, CEO Talented U.

«Українських професіоналів-медійників у Великобританії зараз багато. Ми маємо підтримати їх там, де ми можемо. Чекаємо на їхні історії, креатив і енергію! Адже кожна хвиля еміграції чиніть величезний вплив на розвиток кіно та медіасфери», – впевнена кастинг-директорка Ненсі Бішоп (Nancy Bishop, USA).

З української сторони подію відвідали: співзасновниця та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух, українські телеведучі Людмила Харив та Юлія Бортник, телеведуча та тренерка Аніта Луценко, журналістка BBC Оксана Кундіренко, кінопродюсерки Алла Бєлая та Серафіма Куценко.

Чи здатні українська енергія та креатив підняти «нову хвилю» в британській кіноіндустрії-Фото 2

Серед британських гостей були: кастинг-директорка Ненсі Бішоп (Nancy Bishop // «Місія нездійсненна», «Ідентифікація Борна», «Хеллбой» та ін.), кінопродюсерка та генеральна директорка «Жінки в кіно і на телебаченні Великобританії» Каті Байліфф (Katie Bailiff // Women in Film and Television UK), кінорежисер Спенсер Макдональд (Spencer MacDonald // ITV, BBC, Silverbriz TV), актор і телеведучий Кріс Йєтс (Chris Yates // ВВС), креативний директор Саймон Уолтон (Simon Walton // BBC, Silverstream TV), продюсерка та супервайзер постпродакшену Веріті Уїслокі (Verity Wislocki // «Суіні Тодд», «Лобстер», «Дитина людська»).

Читайте також: 200 000 грн для ЗСУ! Як пройшов другий благодійний концерт “МУЗИКА ВІЙНИ” у Києві

Під час події відбувся й перфоманс Ксенії Бугрімової «S.H.E 2022», в основі якого – три історії, три персонажі – мати, біженка і представниця медіа та кіноіндустрії, що стала захисницею, – які символізують українських жінок у 2022 році. Проєкт був створений, аби передати британським продюсерам почуття та емоції українських жінок сьогодні.

Чи здатні українська енергія та креатив підняти «нову хвилю» в британській кіноіндустрії-Фото 3

Також до уваги гостей було запропоновано фотовиставку «UKRAЇNKI» зі світлинами Катерини Астрелли. Спеціальною подією стала презентація трейлерів двох фільмів: «HOME FOR UKRAINE» від WOW OSCAR STUDIO та «UKRAЇNKI DISPLACED» від Катерини Астрелли та Марії Спрінгіс.

Ведуча події та авторка сценарію – українська телеведуча Маша Виноградова.

Головними партнерами заходу стали: асоціація Women in Film and Television (UK), профспілка працівників аудіовізуальних та розважальних секторів BECTU (UK), група компаній GOLD FINCH studio (UK). 

Довідка: Асоціація професіоналів екранної індустрії Talanted U: Ukraine & United Kingdom була створена 2022 року. До складу увійшли українки, які все життя працювали в кіно та на телебаченні, але після 24 лютого 2022 були змушені залишити свої домівки та будувати життя з нуля в новій країні. Мета організації: підвищення кваліфікації та підтримка українських кінематографістів, телевізійників, які втратили роботу внаслідок російської агресії. Засновниця Асоціації – Ксенія Бугрімова, продюсерка і режисерка, лауреатка премії «Телетріумф» за найкращу режисуру, входила до списку «Топ кращих молодих медіаменеджерів», членкиня журі Міжнародного кінофестивалю у Банфі (Канада), співзасновніця ГО «Українські жінки кіно і медіа».   

Статьи по теме