UA
RU

Чоловік говорить: актор театру та кіно В’ячеслав Довженко

1 грудня о 18:00 в осередку Кіноспільнота у Будинку кіно відбудеться допрем’єрний показ воєнної драми «Обмін» та зустріч зі знімальною групою фільму. Одну з головних ролей виконав відомий український актор театру та кіно В'ячеслав Довженко, якого ми добре знаємо за ролями у фільмах «Кіборги» та «Будинок "Слово"». Напередодні прем'єри В'ячеслав відповів на запитання рубрики Marie Claire Ukraine.
Чоловік говорить: актор театру та кіно В’ячеслав Довженко-Фото 1

Фото: instagram/sldovgenko

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Чоловік має бути — людиною слова. За свої слова треба: відповідати, бути готовим нести відповідальність і пам‘ятати, що слово — дія. Сказав — зробив. А ще слова мають властивість впливати на оточуючих тебе людей, про це завжди треба пам‘ятати.

Які життєві уроки дали вам батьки?  

У мене була важка родинна історія. Мами не стало, коли мені було півтора року. Левову долю виховання взяли на себе бабуся і дідусь — Лідія Іванівна та Микола Власович,старша двоюрідна сестра Лариса, мій тато Валерій Миколаєвич. Головне, що для мене закарбувалося: рідні — це найважливіше в житті!

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Так, як мені вже 46, поворотних моментів вже було досить багато. (Усміхається.) Вибір професії. Втрата близьких. Народження дітей. Здобутки в професійному житті. І врешті — ВІЙНА, яка для всіх повернуло життя на, однозначне, «до» та «після». Ми вже ніколи не будемо такими, як були. Але головне, що все це нас робить мудрішими, сильнішими і міцнішими.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?  

Робота, життя, стосунки — це вкрай складні поняття. Не однозначні, багатогранні і цікаві. Все це поєднує і «драйвить» у всьому цьому лише одне — ПРОЦЕС. Довгий, цікавий, різний, але процес. Без нього все не має значення. (Усміхається.) 

Чоловік говорить: актор театру та кіно В’ячеслав Довженко-Фото 2

Кадр «Будинок „Слово“» в ролі Миколи Хвильового.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?  

Колись мій тесть Василь Баша, якого я називаю «татом» і це щиро свідомо, коли йому було стільки ж, скільки мені зараз казав: «От зараз мені здається, що я нарешті на правильному шляху». (Усміхається.) Певно, людина має не переставати бути в пошуку. Треба постійно мати бажання знайти себе і не схибити. Певно це і ж сенс життя. (Усміхається.)

Якими критеріями ви вимірюєте успіх? 

Успіх — це оманливе поняття. Якщо те, що ти робиш має певні плоди і вони приносять користь суспильству, мають попит. Думаю, це і є успіх.

Як виглядає ваш стандартний день?  

Я творча натура, і певного стандарту дня не маю. Є, звісно постійні речі. У мене є пес Джек, з ним треба гуляти зранку і ввечері. А так все відносно. (Усміхається.)

Чоловік говорить: актор театру та кіно В’ячеслав Довженко-Фото 3

Кадр «Будинок „Слово“» в ролі Миколи Хвильового.

Які якості партнера для вас важливі?  

Партнер має, перш за все, бути уважним. І це має бути взаємно. Тільки це може дати плоди партнерства.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч? 

Ніколи зі мною поруч не буде показної людини. Не люблю таких. Люблю людей, які розвиваються і розвивають все, і всіх навколо себе. Дуже люблю зачаровуватись в людей і дуже не люблю розчаровуватись. (Усміхається.)

Від чого вам найскладніше відмовитися?  

Ви спитали про матеріальну річ… В тому і річ, що матеріальне завжди дуже програє духовному А звідси і висновок: матеріальне в житті не є цінністю.

Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?

Ну, і питаннячко. (Усміхається.) Тут можно говорити годинами про твори мистецтва і, про їх антивоєнність. Наведу один приклад нашого співвітчизника. Казимир Малевич і його славнозвісний «Чорний квадрат», чи він є антивоєнним? Безперечно. Але від тоді, як з’явився цей витвір мистецтва, люди назавжди поділилися на два полюси. Ті, хто не сприймає це, за витвір. І ті, хто захоплюється ним. Ці перепалки суспільства, цей конфлікт триває й досі. Чи варто конфліктувати з цього приводу? Оце цікаве питання для всіх. Неварто, як мені здається, конфліктувати з таких причин як: релігія, смак, інакомислення тощо. На сьогоднішній день нас, українців, знищуюють тільки за те, що ми є українцями. Що ми інші. Що ми прагнемо самовизначення і самоусвідомлення. Це абсолютно неприпустимі речі, особливо в 21 сторіччі. Тому всіх, хто намагається мислити, якимось імперськозагарбнечим манером… впевнений, чекає неминучий крах! Отож… Бажаю нам усім: переможної, мирної, такої, що відбудується України. Дай Боже. Шануймося бо МИ того варті!

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: МАРИНА КОШКІНА, АКТОРКА ТЕАТРУ ТА КІНО

Статьи по теме