Чоловік говорить: дизайнер Яніс Степаненко, YS Couture

Бренд YS Couture транслює цінності гендерної рівності та нівелює соціальну дефоренціацію чоловіків та жінок. Головна ідея бренду — відродження історії, її нова інтерпретація, традиційність та сакральний зміст, закладений у кожну деталь. Його зсновник та дизйнер Яніс Степаненко відповів на запитання Marie Claire.

Чоловік говорить: дизайнер Яніс Степаненко, YS Couture-Фото 1

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Я б радше звернувся до поняття — справжня людина. Людина гуманна, справедлива до себе та оточуючих, вірна своїм принципам, життя якої наповнене цінностями та сенсами. Хочеться відійти від словосполучення «справжній чоловік», чи суміжне йому «справжня жінка» з прив‘язкою до статті. Адже, наш бренд транслює цінності гендерної рівності та нівелює соціальну дефоренціацію чоловіків та жінок. Тож хочеться апелювати саме до епітета “справжній”.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Тут я б виділив два поняття — працездатність та дисципліна. Якщо звернутися до першого — батьки навчили мене цінувати працю свою та інших. Що стосується другого, то скільки б ми не говорили про натхнення інсайти та талант, а справжній успіх — це результат щоденої дисциплінованої роботи. У мене все це починалося з професійної бальної кар’єри, де потрібно було по 12 годин щоденно займатися на паркеті та відпрацьовувати свою: техніку, самоподачу та зв’язок з публікою. В результаті цього — вже в 11 років я виграв свій перший Чемпіонат України та став Кандидатом у Майстри Спорту. Після чого, ми почали представляти Україну на світовому рівні та виграли свій перший — Blackpool Dance Festival. Після чого,вже почались мої цілодобові тренування в залі, які привели мене до статусу семикратного Чемпіону світу по версії WDC Champions League.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Це був захист дипломного проєкту “Вічні Промені Світла” в Українській аутентичній культурі. В топовому вузі з моди та дизайну — Central Saint Martins в Лондоні. У цей час бачення української культури було досить стереотипною шараварщиною. Мені хотілось, спростувати ці міфи та проіллюструвати усю велич нашої культурної спадщини, етнічної різноманітності та колориту, що перейшов нам у спадок. Чому саме переломний момент, бо це усвідомлення своєї ідентичності, свого коріння, яке вже надалі сформувало мою візію та філософію бренду.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Успіхи інших людей. Адже це завжди про те, скільки у світі можливостей. Я завжди радію за наших українських дизайнерів, які долаючи труднощі, відкривають нові шоуруми, представляють бренд у нових концептсторах та попапах, розширюють свою географію. Я вважаю, що чим більше українських дизайнерів будуть представлені за кордоном, тим більше буде відкриватися можливостей для української фешн-індустрії. А в житті та стосунках — мене драйвлять душевні розмови. Нічого так не розвантажує та не заряджає, як глибока не поверхова розмова про будь-що: мистецтво, мода, спогади, плани на майбутнє, мрії, розчарування та інше, що наповнює наше життя.

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Так, мені подобається те ким я зараз є — патріот, митець, гедоніст та порядна, духовна людина.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Наявність клієнтів, коллекціонерів та пооціновувачів бренду. Якщо продукція бренду робить життя певної кількості людей кращим- то це і є справжній успіх!

Чоловік говорить: дизайнер Яніс Степаненко, YS Couture-Фото 2

Як виглядає ваш стандартний день?

Сніданок, тренажерний зал, робота на виробництві, зустрічі з клієнтами, робота у соцмережах, інтерв’ю, робочі зустрічі, ввечері або ж прослуховування джазу на вініловому програвачі чи книга, інколи це фешн івенти або похід на оперу чи балет.

Які якості партнера для вас важливі?

Щирість та підтримка у всьому!

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Токсична, оскільки це тільки деморалізує та забирає творчу і продуктивну енергію.

Яка матеріальна річ найцінніша для вас?

Золотий талісман у вигляді капця. Який був подарений мені моїми батьками під час нашої подорожі, як символ — легкості та невимушеності, з якою по сей день характеризують мій внутрішній стан та природу особистості в цілому. Як символ віри та надії, який завжди нагадує мені про теплі спогоди дитинства та безтурботного життя.

Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?

Найбільш важливим я вважаю друзів та однодумців. Бо, це ті люди, які формують тебе як особистість! А найменш вагомим я вважаю «успішний успіх» у соцмережах, який транслює фейкові ідеали, що часто негативно впливають на самооцінку та самоактуалізацію молодого покоління.

Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?

Віктор Франкл — “Людина в пошуках справжнього сенсу” — це історія про психотерапевта, котрий потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби та постійна загроза життю. Але Франкл не зламався і віднайшов стратегії, що захищають розум від божевілля та дають сенс життю! Ця книга доводить, що тільки — но людина знаходить сенс свого існування — вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування! Це те, що ми проходимо зараз — волю до життя, до творчості, до смислу, як кращої складової нашої природи.

Читайте також: ПРО ЩО МОВЧИТЬ ЖІНКА: АНАСТАСІЯ ФЕДОРОВА, ДИЗАЙНЕРКА ТА ЗАСНОВНИЦЯ БРЕНДУ COVER 

Статьи по теме