UA
RU

Чому не можна пропустити Photo Kyiv 2021

Редагувати переклад
Своє 30-річчя Україна зустрічає дійсно дорослішою: відкритою до змін у найзастаріліших пластах життя соціуму і готовою до суспільного діалогу про гідність кожного. Про це говорить Національна стратегія безбар’єрності, прийнята цього року в державі вперше за тридцять років незалежності. Майже два роки локдаунів та всесвітньої пандемії, які провели між нами межу, стали наочним поясненням для кожної людини, чому сьогодні нам, як ніколи, потрібна єдність.

Інклюзія та безбар’єрність також стали темою для міжнародного фотоярмарку Photo Kyiv 2021, що вже вп’яте проходить в Україні. Ювілейна фотовиставка “Не|видиме життя” варта прицільної уваги українців. Розповідаючи тихою мовою образів про невидиме життя тих, хто так часто залишається за бар’єрами наших стереотипів, вона ошелешить глядача відкриттями про нього самого.

Отже, ТОП-5 причин, чому ви не можете пропустити “Не|видиме життя” від Photo Kyiv 2021, яка відбудеться в Києві з 12 по 25 серпня:

Вперше в Україні будуть експоновані 10 різноманітних за естетикою, але об’єднаних одним меседжем інклюзії проектів від фотомайстрів з України, США, Німеччини, Нідерландів.

Photo Kyiv 2021 13

Серед них — роботи відомого соціального українського фотографа Олександра Чекменьова, відібрані з його серії «Паспорт», знятої під час болючого періоду пост-радянського переходу. У 1995 році автора найняли для того, щоб зробити для нових паспортів портрети лежачих чи малорухомих людей на дому. Чекменьов побачив жахливі умови, у яких проживали літні та хворі люди – і ще у ті часи показав кричущу відсутність належної соціальної та фізичної інфраструктури у своїй країні.

Photo Kyiv 2021 10
 

Йосип Сивенький (США/Україна), переможець конкурсу Open Call Photo Kyiv 2021, представив частину своєї потужної і відкритої документальної серії фотографій про солдат, які повертаються з Донбасу. Він слідує за ними під час їхніх щоденних страждань, відкриваючи жорстоку реальність безкінечного і вже буденно звичного збройного конфлікту. 

Photo Kyiv 2021 11

Талановитий і яскравий німецький митець Гуідо Клумпе зробив своє зорове обмеження перевагою та унікальною мовою мистецтва, поєднуючи абстракцію та яскраві насичені кольори. 

Photo Kyiv 2021 14

Надзвичайно прекрасна серія фотографій мисткині Марінки Масеус (Нідерланди) «Обрані [не] бути». Авторка пропонує концептуальне тлумачення портретів молодих жінок із синдромом Дауна, які стикаються із бар’єрами та несправедливістю сучасного суспільства.

Photo Kyiv 2021 7

Щемкі та зворушливі серії київської фотографки Аліни Пророка, харків’янина Олексія Товпиги та професійного українського мандрівника Юрія Данченка говорять зрозумілою мовою образів про життя літніх людей та молоді з синдромом Дауна, не залишаючи байдужими нікого.

Глибока та делікатна робота американської фотографки Мері Беррідж м’яко занурює глядачів у світ аутизму, ще досить маловідомий, і дає можливість набути «іншу» точку зору, по-іншому подивитися на наше середовище. 

Вперше глядачі побачать спецпроєкт “Код незламності: реальні історії сучасних героїв” авторства київського фотографа Романа Пашковського, створений за підтримки цьогорічного партнера Photo Kyiv, благодійного фонду “FAVBET Foundation”. Проект розкриває історії людей, які навчилися жити заново та відродилися у новій для себе стихії спорту. Вони пройшли війну на Сході ціною власного здоров’я. Але не здалися, не зламалися. Через біль, наполегливість та величезну роботу над собою колишні військові стали ще сильнішими.

Сьогодні герої фотосерії зросли до професійних спортсменів і представляють Україну на Іграх нескорених — міжнародних спортивних змаганнях у паралімпійському стилі для ветеранів. Вони стали героями двічі, пройшовши червону лінію власних можливостей і бажання рухатись вперед. Кожна фотоісторія стане для відвідувачів реальним натхненням та мотивацією для змін у власному житті на краще.

Вперше Photo Kyiv пройде у Національному заповіднику “Софія Київська” — просто неба на території важливої історичної, культурної та духовної пам’ятки українського народа. З XI століття тут вирувало церковне, політичне, науково-культурне, народне життя України-Русі. Національний заповідник включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже понад 30 років. На щастя, висока історична і культурна цінність цього символу України не вплинули на його доступність для сучасників. «Софія Київська» — невід’ємна частина культурного життя країні, відкрита, як для кожного гостя, так і для подій міжнародного масштабу. Це знакове місце для початку масштабного соціокультурного діалогу у масштабі країни.

Вперше Photo Kyiv стане відкритим для всіх глядачів. Цьогоріч у міжнародного фотоярмарка відсутня комерційна складова, тож вхід на фотовиставку — лише за вартістю квитка до Національного заповідника “Софія Київська” (25 грн). Крім того, виставка є безбар’єрною і доступною для всіх гостей без виключення. 

Розташування під відкритим небом створює можливості для необхідної соціальної дистанції та забезпечує безбар’єрний простір, потрібний для відвідування маломобільних груп глядачів. 

За словами організаторів, обрана для виставки “Не|видиме життя” тема інклюзії назавжди змінить формат проведення міжнародного фотоярмарку. Консультації від експертів з безбар’єрності вплинули на доступність проведення цьогорічного заходу, як офлайн, так і онлайн (під час проведення виставки запланована освітня онлайн-програма, яка також буде адаптована під потреби різних верств населення). Доступність ярмарку буде збережена назавжди.

Вперше глядачі зможуть зазирнути у “Не|видиме життя” тих, від кого зазвичай більшість українців ховають погляд, — через внутрішні нав’язані та виплекані роками стереотипи, через штучно створені бар’єри у сприйнятті та прийнятті, через неможливість певних малорухливих груп населення подолати навіть фізичні перепони у вигляді завузьких ліфтів, недоступного громадського транспорту, непідготовленість соціального середовища до різноманіття людських життів та доль. 

Відвідування виставки-роздуму — це шанс для кожного розпочати важливий внутрішній діалог із собою на тему людської гідності і власних упереджень. 

Проведення наймасштабнішої фотоподії України на тему інклюзії та безбар’єрності — важливий крок для українського суспільства у цивілізовану царину толерантності, прийняття людей у їхньому різноманітті і, власне, до самоповаги нас як нації.

Сподіваємось, ці причини мотивують вас знайти час і відвідати “Не|видиме життя”!

Фото надала прес-служба

Читайте також: SMALL TALK: З УЧАСНИКАМИ ФОТОЯРМАРКУ PHOTO KYIV 2021 

Статьи по теме