UA
RU

“Чому вони крадуть?”: в Україні вийшов подкаст про культурні злочини росіян

Редагувати переклад

«‎Чому вони крадуть?»‎ — наративний документальний подкаст, який розповідає про вкрадені  та присвоєні росіянами здобутки культурної спадщини України.

Кінокомпанія 435 FILMS  разом із командою експертів дослідили крадіжки росіян з часів російської імперії й до сьогодні. 

“Чому вони крадуть?”: в Україні вийшов подкаст про культурні злочини росіян-Фото 1

Кожен епізод подкасту — розповідь про вкрадені росіянами ціннісні артефакти: від скіфського золота до дзвону Івана Мазепи.

Команда  проєкту, а саме шоуранери подкасту, Анна Паленчук та Корній Грицюк, прагнуть не лише розказати про те, що вже було втрачено, а й нагадати, що все це ми повинні повернути, адже саме культурна спадщина — інструмент ідентифікації народів та націй. Зокрема до команди проєкту приєднався Юрій Марченко, український ведучий та журналіст, автор відомого подкасту “Дикі мандри”. Юрій став голосом подкасту “Чому вони крадуть?” та його співценаристом.

Читайте також: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРОМ?

5 епізодів подкасту розповідають про дзвін та гармату Івана Мазепи, мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору, Скіфське золото Кримських музеїв та шляхи повернення втрачених  культурний цінностей. 

У фінальному випуску автори спробували заглянути в майбутнє, щоб зрозуміти, як і в який спосіб можливо повернути вкрадені цінності. Відповідатимуть на ці питання Антон Дробович, директор Інституту національної пам’яті; Ельміра Аблялімова, кримськотатарська активістка, колишня директорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника; Іван Сидор, священик у Михайлівському Золотоверхому монастирі; Андрій Карнаухов, провідний юрист у сфері культури та учасник судового процесу в Амстердамі; Діана Клочко, мистецтвознавиця, спеціалістка з давньоруського мистецтва, редакторка, перекладачка; Юрій Болтрик, археолог, скіфолог; а також Євгенія Кулеба, громадська діячка, депутатка Київської міської ради, засновниця громадської організації «Місто-сад».

Підписуйтесь на подкаст «Чому вони крадуть?»: Apple Podcasts, Google Podcsasts, Spotify, Soundcloud, інші платформи

Подкаст створено у партнерстві з DW Akademie та за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie/Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

 

Статьи по теме