Закрити
UA
Життя

Даша Малахова назвала «найсмачніші» фільми

Поділись:

Актриса, телеведуча, гурман та відчайдушна життєлюбка Даша Малахова розповіла про «смачне» кіно та про те, чого їй не дістає в сучасному українському кіно.

posts-to-db-Фото 1

Фото: Сергій Юшков

Є безліч фільмів із гастро сценами, які стали культовими, як «Під сонцем Тоскани», «Гарний рік», «Їж, кохай, молись». Ці фільми насичені любов’ю до життя, їжі, місцевої культури та традицій. Але, якщо чесно, мене такі фільми трошки злять. Тому що вони насаджують людям стереотип, що такі яскраві моменти гастро як у фільмі, ти можеш проживати тільки, якщо ти сам «як з фільму». Що, наприклад, в Україні, ти не можеш точно також насолоджувати вином, людьми, розмовами, обнімашками. І тобі треба неодмінно їхати до Тоскани, Риму чи Парижа, щоб пережити схожі емоції. А це не так. Звичайно, кінематограф стимулює до гастро подорожей, але мені хочеться, щоб у цьому всім ми пам’ятали про себе. На жаль, в Україні ми мало знімаємо про смачне життя, частіше про трагедії, біль, несправедливість… Можливо, це пов’язано з тим, що на них легше отримати грант? (посміхається) Тому наш кінематограф не може показати як українці кохаються і їдять, зазвичай вони страждають у кадрі. А мені хотілося б, щоб були і вітчизняні фільми, присвячені нашому побуту. Тому що він прекрасний, а не похмурий. Було б класно, якби Тоня Ноябрьова знімала такі фільми, бо вона естет щодо їжі. Я думаю, що кожен з нас живе життям, яке гідне кіно. І ми повинні менше дивитися кіно про любов і їжу, а більше жити таким кіно (усміхається).

Топ-5 «смачних» фільмів від Даші Малахової

«Прянощі та пристрасті» / The Hundred-Foot Journey, Лассе Халльстрем, 2014

posts-to-db-Фото 2

Це дуже непоганий фільм, якщо хочеться подивитися на щось гастрономічне.посміхається). Іноді мені здається, що автори сценаріїв до «кулінарних» фільмів поєднують вкрай попсові моменти в одну ультрапопсову сцену (сміється). У фільмі «Прянощі та пристрасті» це сцена, в якій головний герой смажить омлет. Є думка, що найскладніше готувати прості страви, щоб вони виходили ідеальними, як, наприклад, омлет. Але героєві це вдається. У цьому фільмі мені подобається не романтика, а авантюризм.

Я думаю, що ресторатори та кухарі – дуже авантюрні люди.посміхається)

Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ДИВИТИСЯ АРТХАУСНЕ КІНО: ЖІНОЧИЙ ПОГЛЯД

“Кухар на колесах” / Chef, Джон Фавро, 2014posts-to-db-Фото 3

Він теж про авантюрного шеф-кухаря, який купує старий фургон і перетворює його на закусочну на колесах. У фільмі є божественний момент, коли головний герой готує для свого сина кубинський сендвіч, який приносить йому успіх. Тобто це «корпоративний» фаст-фуд, а крафтовий, який поєднує гастрономічні традиції, а також простоту та швидкість приготування. Це дуже сучасно і затребуване.

«Джулі та Джулія: Готуємо щастя за рецептом» / Julie & Julia, Нора Ефрон, 2009

posts-to-db-Фото 4

Обожнюю цей фільм! Він ґрунтується, знову ж таки на авантюризмі однієї з головних героїнь – Джулія Чайлд, дружині високопоставленого дипломата, яка, щоб «прикрасити сірі будні» вирішується піти на кулінарні курси, що в 40-50-ті (у цей час розгортаються дії картини) вони вважалися домогосподарськими, це не вважалося модно. Мені дуже сподобалася героїня – регіт, у ній стільки легкості! Ось здавалося б, у них у стосунках з чоловіком не було такого явного сексу, він не показаний у кадрі, але в той же час не виникає сумнівів, що у їхньому шлюбі є пристрасть.

Тому що здоровий апетит до їжі та сексуальний апетит, лібідо – це одна й та сама історія про любов і потяг до життя! Вони нерозривно пов’язані між собою! Людина бажає кохатися і смачно поїсти – хіба, це не людина, яка бажає жити? (посміхається)

Читайте також: ГІД ЗА ПАРИЖОМ ВІД САСКІЇ ВЕБЕР: ГАСТРОТУРИЗМ

“Форрест Гамп” / Forrest Gump, Роберт Земекіс, 1994

posts-to-db-Фото 5

У більшості фільмів є їжа, ви звертали увагу? Навіть у тих картинах, де її немає, вона є.посміхається.) Головний герой фільму Форрест Гапм каже, що життя як коробка шоколадних цукерок: ніколи не знаєш, яка начинка тобі попадеться. Це теж про їжу, але в цьому криється філософія дуже тонка і дуже глибока.

“Наука сну” / La science des rêves, Мішель Гондрі, 2006

posts-to-db-Фото 6

Навіть у романтичній кінофантазії з Мішель Гаелем Берналем та Шарлоттою Генсбур знайшлося місце гастро доданком. Головний герой закидає свої емоції та враження у каструльку… (посміхається).

Читайте також: ПРОДЮСЕР ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ «БОРЩ» НАТАЛІЯ ЯКИМОВИЧ: «ВСЕ ЗНЯТО ТАК СМАЧНО, ЩО В КІНО КРАЩЕ ЙТИ СИТИМИ»