UA
RU

День бабака: коли прийде весна

Редагувати переклад

2 лютого в світі відзначають День бабака. В цей день люди намагаються з’ясувати, коли потеплішає і прийде справжня весна.

День бабака 2023 коли прийде весна

Традиція прийшла з США. Мешканці міста Панксатоні збиралися біля нори бабака на ім’я Філ, щоб зрозуміти, якою буде погода. Якщо дістати тваринку із нори і вона побачить свою тінь та полізе назад, то треба чекати морозів. Якщо бабак не бачить тіні і не повертається до нори, то буде рання весна.

В Америці 2 лютого стало офіційним святом у 1886 році. Популярнісь в інших країнах воно набуло після виходу комедії «День бабака». Головний герой фільму їде до Панксатоні на святковий фестиваль і опиняється у часовій петлі, тому щодня він проживає ту саму дату — 2 лютого.

В Україні також є «бабак-метеоролог». Звуть його Тимко і живе він на біостанції в Гайдарах на Харківщині. Цього року Тимко «спрогнозував», що весна розпочнеться за шість тижнів — у середині березня. Щоправда, синоптики не можуть підтвердити передбачення харківського бабака, бо самі таких довгострокових прогнозів не роблять.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Andy Sanchez / Unsplash

Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE З 1 ПО 12 ЛЮТОГО