UA
RU

Десятинна церква в Києві — відтепер у доповненій реальності

Десятинну церкву в Києві відтепер можна побачити в доповненій реальності. Відповідний інформаційний стенд встановлений на вулиці Володимирській біля Національного музею історії України. 

Десятинна церква в Києві — відтепер у доповненій реальності-Фото 1

На вулиці Володимирській біля Національного музею історії України встановили новий інформаційний стенд. На ньому можна прочитати, побачити та почути цікаву інформацію про Десятинну церкву. А також побачити будівлю церкви в доповненій реальності. Для цього треба відсканувати QR-код на інформаційному борді за допомогою смартфону. 

Десятинна церква в Києві — відтепер у доповненій реальності-Фото 2

Цей проєкт реалізувала команда організації «єМузей». Також вони розробили 3D-копії трьох хрестів, що були знайдені під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви. Зараз ці експонати зберігаються в Національному музеї історії. До того ж за посиланням на інформаційному стенді можна прослухати двомовний аудіогід — українською і англійською. Він розповідає про історію Десятинної церкви. 

Десятинна церква в Києві — відтепер у доповненій реальності-Фото 3

Десятинна церква вважається першим кам’яним храмом Київської Русі. Вона була споруджена у 989-996 роках великим князем київським Володимиром Святославичем. На її побудову Володимир виділив десяту частину своїх прибутків. Саме тому церкву назвали Десятинною. Церква була зруйнована у 1240 році монгольськими військами хана Батия. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: «єМузей»

Читайте також: У СОФІЇ КИЇВСЬКІЙ ОЦИФРУЮТЬ ГРАФІТІ

Статьи по теме