Закрити
UA
Життя

Діти апокаліпсису: екопоселок Сайхате

Поділись:

Чотири роки тому цунамі зруйнувало атомну станцію Фукусіма-1 у Японії. Для сім’ї Кодзакай це стало стимулом створити новий будинок — екологічне селище на острові Кюсю.

Фукусіма

В 2011 року на північно-східний берег Японії обрушилася гігантська хвиля, поштовхом для якої став землетрус інтенсивністю 9 балів. Цунамі забрало життя близько 18 тисяч людей. Сімейна пара з Токіо Кодзі та Нацуе Кодзакай зрозуміли, що Фукусіма стане для їхньої країни тим самим, ніж Чорнобиль – для України. У голові 26-річного подружжя з’явилася єдина думка: бігти якнайдалі. Адже у Кодзі та Нацуе підростали двоє синів — п’ятирічний Емо та новонароджений Хібікі.

Молодій сім’ї вдалося знайти щастя в безпечній відстані від радіоактивного випромінювання – на острові Кюсю. Незабаром до Кодзакай приєдналися ще шестеро друзів, і разом у чагарниках апельсинових дерев вони створили екологічне селище Сайхате.

житла мешканців Сайхате

За чотири роки село розрослося до п’ятнадцяти людей. Вони ведуть своє господарство і живуть у дивних за формою будинках. Кодзі Кодзакай – архітектор за фахом. Японець будує будинки з мішків із землею. Подібні до будинків хобітів, вони мають енергозберігаючі властивості і витримують землетруси.

селище Сайхате

Мешканці Сайхат не повністю втратили зв’язок із зовнішнім світом. Вони працюють, користуються соціальними мережами, їхні діти ходять до шкіл у сусідніх населених пунктах. Старший син Кодзі та Нацуе – Емо – як і його однолітки, грає у комп’ютерні ігри та читає комікси. Просто він живе ближче до природи. Після школи Емо любить купатися в онсен – природному гарячому джерелі. Уроки хлопчик навчає на терасі з видом на море.

Тим часом жителі Сайхате чекають настання найкращих часів. Вони відвозять екологічно чисті овочі людям із Фукусіми. Власного повернення в Токіо вони вже й не уявляють.

Фото: Gettyimages, Village.Saihate.com