Для доброї вдачі: Новорічні традиції різних країн, які варті вашої уваги
Закликати долю та щастя можна не лише шампанським та мандаринами.
На жаль, доводиться із прикрістю констатувати, що в Україні аутентичних новорічних традицій немає та бути не може. Усі “обряди”, які ми повторюємо кожного року, є нагадуванням про українофобне минуле нашої країни. Рівно 100 років тому нашим пращурам довелося пристосуватися до нових умов існування в межах штучно створеної країни, очільники якої поставили собі за мету вигадати усе нове та гідне лінії партії.
Наші пращури, як і наразі жителі більшості релігійно свідомих країн, прославляли Різдво, а не Новий рік. Проте, у межах спільності республік панував атеїзм, отже була необхідність вигадати чергове штучне свято — Новий рік. Так і з’явилися Дід Мороз, Снігуронька, загадування бажань у келихах із шампанським, а також перегляд щорічних “Блакитних вогників”.
Сьогодні пропонуємо поцікавитися давніми новорічними традиціями інших країн, аби цієї святкової ночі у нас принаймні з’явився вибір.
Філіппіни
Ця традиція точно припаде до смаку веганам та тим, хто намагається навіть у новорічну ніч дотримуватися здорового способу життя. Філіппінці вважають за необхідне з’їсти 12 обов’язкових фруктів круглої форми — кожен за місяць майбутнього року. І саме вони у великому та ошатному тарелю стають зіркою святкової вечері.
Ще одна традиція із Філіппін сподобається фанаткам ретро-одягу. Для того, аби майбутній рік був успішним, святкувати необхідно в одязі у принт “polka dots”. Ми звикли до блискіток та стразів, проте можливо варто спробувати щось абсолютно нове та незвичне хоча б раз у житті?
Бразилія
А ось жителі Бразилії впевнені, що зустрічати прийдешній рік обов’язково варто у білій одежині. Таким чином любителі сонячної та теплої місцини приваблюють долю та мир. На примарність останнього нам, в Україні, залишається лише сподіватися.
Якщо вам пощастило зустрічати Новий рік не вдома, а у теплішому кліматі, пропонуємо до уваги ще одну бразильську традицію. Для того, аби наступні 365 днів минули злагоджено та успішно, у північ потрібно перестрибнути через 7 хвиль — кожна хвиля варто одного бажання.
Данія
Дивні новорічні традиції — справжня “фішка” скандинавських країн. Наприклад, у Данії люди ходять не щедрувати чи колядувати, а бити посуд на порозі осель своїх друзів. Таким чином проявляється не агресія до ворогів, а побажання щасливого Нового року. Чим більше уламків, тим більш успішним буде прийдешній рік.
Також рекомендуємо дослухатися до скандинавів і у виборі святкового меню. Для того, аби щастило цілий рік, бажано з’їсти на вечерю рибу. Вона завжди пливе лише в одному напрямку, тобто вперед, а тому вдачу точно не омине.
Читай также: Must visit: Країни, куди варто поїхати в новому році
Іспанія
Ні, на жаль чи на щастя, іспанці не звикли грабувати банки та монетні двори у Новий рік, хоча така традиція точно сподобалася б усім незадоволеним світовим розкладом справ. Проте, жителі Іспанії кожного Нового року, коли б’ють куранти, з’їдають по одній виноградині та подумки загадують бажання.
Фольклор
Впевнені, ви чули про популярну в США традиція цілувати кохану людину, поки годинник ще б’є дванадцяту. Насправді цей обряд нам давнє чи то німецьке, чи то англійське коріння, а в оригіналі мало значення те, кого саме ви поцілуєте, адже від цієї людини залежала ваша доля на рік.
Ірландія
Мабуть, найромантичніша традиція існує в Ірландії. Вона саме для тих, кому немає кого цілувати у новорічну ніч. Якщо бажаєте побачити свою призначену долею людину, обов’язково покладіть 31 грудня під подушку квіти омели — щастя насниться лише тим, хто щиро цього бажає.
Якщо ж вас більше непокоїть дурне око чи замовляння, то прислухайтеся до іншої ірландської новорічної традиції. Для того, аби вигнати із будинку злих духів, необхідно постукати по стінах…хлібом. Кажуть, що після такого ритуалу почати нове життя й справді простіше.
Греція
Для греків цибуля є символом удачі й плодовитості, оскільки цей овоч проростає навіть тоді, коли на нього ніхто не звертає уваги. Напередодні Нового року сім’ї в Греції вішають над дверима цибулю, щоб запросити добробут до своєї домівки.
Німеччина
Дуже дивні новорічні символи в Німеччині та в Австрії. Там існує кілька різних талісманів на щастя, які можна подарувати друзям та родині, щоб майбутньому році разом із ними крокував лише успіх.
Свині, гриби, конюшина і сажотруси — такі щасливі обереги не лише кумедні, але, як говорять, справді приносять вдачу своїм власникам.