UA
  RU

  До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем’єри українських симфонічних творів

  23 січня о 19:00 у Kyiv Symphony Hall відбудеться концерт “Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть” до заснування Лятошинський-клубу. Kyiv Symphony Orchestra під орудою Луїджі Ґаджеро виконає прем’єри українських симфонічних творів ХХ–ХХІ століть.

  До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем’єри українських симфонічних творів-Фото 1


  Лятошинський-клуб — це спільнота пасіонаріїв від культури та бізнесу, покликаних відкривати, примножувати та просувати українську музику на батьківщині і для всього світу. Сьогодні, коли нація переживає новий етап самоідентифікації, питання актуалізації вітчизняного мистецтва, велика доля якого залишилася невідомою для широкої аудиторії через ідеологічні лещата колоніальної політики, стоїть надзвичайно гостро. 

  Ім’я Бориса Лятошинського — видатного композитора і класика української музики — зовсім не випадково очолює нашу спільноту. Навколо його постаті об’єднався гурток українських композиторів-шістдесятників “Київський авангард”, що своєю чергою встановили ще один орієнтир української музики для сучасних і наступних композиторських генерацій. Тому в програмі концерту 23 січня можна буде передусім почути “голос” самого Бориса Лятошинського, а також композиторів молодших генерацій — Юрія Іщенка, Євгена Станковича та Євгена Петрова.


  До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем’єри українських симфонічних творів-Фото 2

  Із програмою “Голоси. Українська музика ХХ–ХХІ століть” можна не лише почути, але й відчути імпульси української історії останнього сторіччя, адже музика є справжнім документом часу. За участі ансамблів та оркестру Kyiv Symphony Orchestra з диригентом Луїджі Ґаджеро у концерті прозвучать маловідомі твори Бориса Лятошинського (Струнний квартет №4, Сюїта для квартету духових), “Чотири ідилії” Юрія Іщенка та прем’єри — Прелюдія для оркестру “Кварти” Бориса Лятошинського (чекала свого виконання більше століття), Соната для флейти, гобоя та віолончелі “Голоси” Євгена Станковича (створена у 1966 році). Також Kyiv Symphony Orchestra вперше виконає новий твір “Зʼява” Євгена Петрова, за який композитор отримав ІІІ премію на Всеукраїнському композиторському конкурсі імені Мирослава Скорика. 

  Подія відбудеться у партнерстві Лятошинський-клубу з Kyiv Symphony Orchestra.


  Деталі програми доступні за посиланням, квитки можна придбати тут.

  До запуску Лятошинський-клубу зіграють прем’єри українських симфонічних творів-Фото 3

  Про ідею створення Лятошинский-клубу розповіла його засновниця Любов Морозова:  Під час ще першої – “Помаранчевої” – революції, коли люди почали зав’язувати на собі помаранчеві стрічки, то всі раптом побачили, що однодумців, до того ж активних однодумців багацько. Втім, лише через упізнавання та об’єднання “своїх” можна зрушити певні процеси у суспільстві. Lyatoshynsky Club — це така ж спроба об’єднати дуже різних людей задля спільної мети. Зібрати разом таких несхожих і таких “своїх” навколо спільної спадщини і заради спільного ж майбутнього.

  Мету спільноти Лятошинський-клубу відзначила його головна виконавча директорка Анна Ставиченко:


  Лятошинський-клуб має на меті не лише актуалізацію українського репертуару від Лятошинського, його учнів і молодших генерацій у концертній практиці. Ми також прагнемо відкривати українцям самих себе – через маловідомі або невідомі сторінки музичної історії, невидані твори, зв’язки, що поєднують музику з архітектурою, літературою, соціумом, традицією меценатства. Все це можливо лише у спільноті однодумців, яку ми формуємо навколо імені Лятошинського та українського музичного мистецтва ХХ–ХХІ століть.

  Відома дослідниця спадщини Бориса Лятошинського та наукова консультантка Лятошинський-клубу Тетяна Гомон визначила, чому саме ім’я Лятошинського може об’єднати навколо себе дієвців культури та бізнесу: “Борис Лятошинський є дуже нестандартною фігурою в українській культурі. Всією своєю сутністю він жадав інноваційних процесів, і його вплив на наступні покоління композиторів і музикантів беззаперечний. Впевнена, що саме цей пошук інноваційних та нестандартних ідей є одним з провідних пріоритетів як культури, так і бізнесу”.

  Репетиції програми відбуваються 17–22 січня з 10:00 до 13:30 у приміщенні Kyiv Symphony Hall (площа Лесі Українки, 1).