Закрити
UA
Життя

Досліджуючи жіночу силу через танець, спів та електронну музику. Прем’єра пластичної вистави “Косачка” в Київській опері

Поділись:

3 грудня в Києві відбудеться прем’єра пластичної вистави “Косачка”. Створена за оригінальним сценарієм, експериментальна робота присвячена дослідженню природи жіночої сили. Надихаючись прикладом жінок, які сьогодні боронять українську землю, команда незалежних мисткинь занурюється в історію українського жіноцтва та залучає до матеріалу вистави давні ритуали, авангардну поезію та контент з сучасного інфопростору.

Виставу створюють режисерка Юлія Лопата разом із київською незалежною командою сучасного танцю Procontemporary та її засновницею – хореографкою Галиною Пехою. Разом вони ведуть свою діяльність 6 років, створюючи вистави, проводячи воркшопи та дослідницькі практики руху по всій Україні. Учасниць групи також можна побачити у проєктах Apache Crew, кіно та музичних відеороботах українських і зарубіжних виконавців.

«В Procontemporary ми постійно досліджуємо тему жіноцтва. Зараз – це природа жінки в умовах і стані війни», – розповідає Юлія Лопата. «Мені важливо показати зріз часу, але водночас дослідити, хто така сильна жінка в контексті українського суспільства. Сильне жіноцтво – це тема моєї сім’ї, а також – сімей багатьох моїх подруг, де мама чи бабуся були вимушені нести на собі всю відповідальність».

 

Костюми до «Косачки» створює художниця Ася Сутягіна, відома роботами в сучасному українському кіно (“Люксембург, Люксембург”, “Додому”, “Мої думки тихі” та ін.). А музику – молода композиторка електронної музики Олена Шикіна та акторка, співачка й дослідниця української музики Соломія Кирилова, відома широкому колу головною роллю у фільмі «Памфір».

Ми йдемо від простоти до складності, від традицій до експериментальної напруженості”, — говорить Олена Шикіна. Музично досліджуючи явища, пов’язані з універсальною природою жінки, вона та Соломія Кирилова експериментують з артефактами часу, діджиталізуючи фольклорний та класичний спів і звертаючись до рідкісних творів поетес 20-го століття. До розробки матеріалу доєднався бандурист Володимир Войт, який спеціально записав імпровізаційну партію для однієї із сцен.

Косачки – войовниці вільного жіночого племені, які за легендою жили на території сучасної України в 1-3 ст. до н.е. Але, за словами Галини Пехи, ця вистава про сьогодення та біль, який дає сили на боротьбу. «З початку війни ми багато говорили з Юлею про те, чи хочемо ми продовжувати займатися мистецтвом, чи маємо на це право. І те, що проєкт реалізується – для мене велике натхнення».

Автор фото та відео: Антон Кулеба

Побачити виставу “Косачка” можна 3 грудня о 17:00 в Київські опері (Межигірська, 2). Проєкт підтримується в рамках Projektfonds Ukraine від Goethe-Institut, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини з метою зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні. Work in Prоgress вистави підтримано Платформою сучасного танцю (Україна) та The Place (Велика Британія) в рамках проекту Let The Body Speak.

Читайте також: «ЯК ТАМ КАТЯ?»: ЗАГАЛЬНОВИЗНАНИЙ ХІТ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ ВИХОДИТЬ В УКРАЇНСЬКИЙ ПРОКАТ 25 СІЧНЯ