UA
RU

Драма «Хто ти, Філіпе?» отримала головний приз фестивалю глядацького кіно Миколайчук Open

Редагувати переклад
20 червня на Миколайчук Open у Чернівцях відбулася українська фестивальна прем’єра драми «Хто ти, Філіпе?». За результатами голосування глядачів, стрічка перемогла в міжнародному повнометражному конкурсі, який фестиваль проводив цьогоріч вперше.

Драма «Хто ти, Філіпе?» отримала головний приз фестивалю глядацького кіно Миколайчук Open-Фото 1

«Дуже приємно, що глядачі настільки високо оцінили цей фільм — я не почув двох однакових відгуків, кожен відзначав фільм по-своєму. Важливо зазначити, що це польське кіно, кіно дружнього нам народу. Як показала перемога в цьому конкурсі, воно страшенно актуальне для нас зараз, бо мільйони українців сьогодні, так само як і Філіп, вимушено стають біженцями», зазначає Дмитро Майстренко, керівник промовідділу FILM.UA Distribution, який представляв картину на фестивалі.

За перше місце боролися потужні конкуренти: «Я і Фелікс» (Україна), «Мій сусід Адольф» (Ізраїль, Польща, Колумбія), «МРТ» (Франція, Бельгія, Швеція), «Сліпа верба, Спляча жінка» (Франція, Люксембург, Канада, Нідерланди), «Тривала втеча» (Італія, Україна), «Як там Катя?» (Україна) та «Я, Ніна» (Україна).

Більшість гостей фестивалю оцінили фільм позитивно, зазначаючи, що це потужна та видовищна картина. На думку деяких глядачів, «Хто ти, Філіпе?» є однією з найкращих польських стрічок останніх років, надзвичайно актуальна сьогодні. А за трансформацією Філіпа, настільки неоднозначного героя, дуже цікаво спостерігати та досліджувати причинно-наслідкові звʼязки протягом усього фільму.

«Фільм-переможець «Хто ти, Філіпе?» дуже вразив наших глядачів. Ми спостерігали за реакцією після показу, вони виходили під враженням, залишали дуже теплі та яскраві відгуки. Тому я не здивований, що саме він здобув першість, попри те, що в конкурсі були представлені й інші достойні стрічки. Вдвічі приємно, що це стрічка виробництва Польщі, країни, яка чи не найбільше нас підтримує сьогодні. Щиро бажаю успіху цьому фільму в українському кінопрокаті», – Олексій Гладушевський, генеральний продюсер Миколайчук Open Fest.

Драма «Хто ти, Філіпе?» отримала головний приз фестивалю глядацького кіно Миколайчук Open-Фото 2

Драма «Хто ти, Філіпе?» отримала головний приз фестивалю глядацького кіно Миколайчук Open-Фото 3

Нагорода на фестивалі Миколайчук Open – не перша для фільму. «Хто ти, Філіпе?» отримав «Срібних левів» на 47-му Польському кінофестивалі у Ґдині – головному кінофестивалі країни, де оператор Міхал Собочинський також був персонально відзначений за операторську роботу, а Даріуш Крисяк – за грим. А Ерік Кульм (молодший) за роль Філіпа отримав нагороду «молодого актора, який вирізняється неперевершеною індивідуальністю» Збишека Цибульського.

«Хто ти, Філіпе?» – це історія польського єврея, втікача з Варшавського гетто, який працює офіціантом в одному із вишуканих ресторанів Франкфурта. Знаходячись у самому центрі ворожої Німеччини, він вдає із себе француза, щоб підступно мститися нацистам і не викликати у них зайвих підозр.

Сценарій фільму заснований на однойменному романі з автобіографічними мотивами Леопольда Тирманда – польського письменника єврейського походження. Українським глядачам відгукується історія Філіпа – суперечливого персонажа, який відчуває і самотність у чужому місті, і розпач, і страх, і жагу помсти тим, хто скривдив його рідних та країну. Він втратив усе, що мав, і тепер шукає нового себе у світі, спотвореному світовою війною.

Драма «Хто ти, Філіпе?» виходить в широкий український прокат уже 29 червня. Стежте за новинами фільму на сторінках FILM.UA Distribution в соціальних мережах.

Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE З 22 ПО 30 ЧЕРВНЯ 

Статьи по теме