Що ближче до Нового року, то більше накопичується справ. Одне з них – вибір ялинки. Як порадувати себе, свою сім’ю та природу?
Щороку, коли приходить час готуватися до зимових свят, знову і знову виникає одне питання: чи варто купувати натуральну чи штучну ялинку?
З екологічної точки зору це питання викликає багато суперечок, тому що обидва типи дерев, схоже, мають свої переваги та недоліки.
Ви віддаєте перевагу живій ялинці зі стійким хвойним запахом або вічнозеленою штучною красунею, яка не втратить вигляд через пару років?
У США правозахисна організація, яка представляє виробників дерев, за допомогою дослідницької компанії Oraclepoll Research провела опитування, щоб дізнатися відповідь на це питання. Результат виявився таким: американці віддають перевагу живим деревам, вважаючи, що роблять «екологічно чистий вибір». Майже половина опитаних вважають, що справжні ялинки — найкращий вибір для навколишнього середовища, тоді як третина опитаних наполягає, що кращі за штучні.
Читайте також: Як підняти святковий настрій: 5 цікавих способів
Обнадіює те, що люди дізнаються про переваги живих ялинок у правильному ключі. Дерева садять і збирають сотні фермерів, які ставлять в основу довгострокову екологічну стійкість,
– Каже Роб Кін, генеральний директор Forests Ontario.
Дискусія про екологічність штучних дерев триває вже багато років, але єдиного висновку фахівці все ще не дійшли. Прибічники несправжніх ялин не згодні з вирубуванням дерев на свята, тоді як інша сторона стверджує, що неможливо, щоб пластмасова альтернатива була eco-friendly, і що сучасні відновлювані методи вирощування хвойних роблять їх екологічно чистим вибором.
Читайте також: НОВИЙ ПОГЛЯД: 8 ЦІКАВИХ АЛЬТЕРНАТИВ НОВОРІЧНОЇ Ялинки
Більшість людей вважають, що традиційна ялина краща. Так як їхнє вирощування сприяє боротьбі з глобальним потеплінням шляхом поглинання вуглецю. Противники стверджують, що штучне дерево можна використовувати рік за роком, і воно не потребує добрив та пестицидів.
Згідно з дослідженням Ellipsos, справжні дерева краще для навколишнього середовища — якщо тільки ви не зможете перетворити свою штучну ялинку на постійний атрибут свята (тобто не змінюватимете її кожні пару сезонів). Пластикова ялинка впливають на навколишнє середовище втричі більше, ніж жива, за умови, що вона протримається у вас близько шести років. Але якщо вам вдасться зберегти це штучне дерево протягом 20 років, воно стає більш екологічно чистим вибором.
Жива новорічна ялина має безліч переваг. За словами представників організації Forests Ontario, один акрілок виробляє достатню кількість кисню для 18 осіб. Ці дерева є «поглиначем вуглекислого газу» і повністю розкладаються мікроорганізмами.
Для порівняння, штучні дерева не розкладаються природним шляхом, їхній виробничий процес вимагає великої кількості палива, зрештою вони потрапляють на звалища. А перевезення штучних дерев у всьому світі значно збільшує їхній загальний екологічний слід.
А ви віддаєте перевагу справжній чи штучній ялинці?
Джерело фото: unsplash.com