UA
RU

Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»

Редагувати переклад

Як і завжди у випадку із найкрасивішим проєктом Netflix складно визначити, що саме насправді трапилося у реальному житті королівської сім’ї, а що — лише фікція.

 
Чи зустрічався принц Чарльз із прем’єр-міністром Великобританії Джоном Мейджорем?
 
Однозначно, відповідь — ні. Перший епізод п’ятого сезону «Корони», який має назву «Синдром королеви Вікторії», демонструє зустріч принца Чарльза та тодішнього прем’єра Джона Мейджора. В рамках бесіди син королеви намагається переконати політика у тому, що його матері вже саме час подати у відставку. Насправді ж сам Джон Мейджер завжди відкидав будь-які звинувачення на предмет того, що подібне могло трапитися. Як зазначав сам прем’єр будь-які розмови із монархом є конфіденційними, і така спекуляція є неприпустимою. Проте, секретар принцеси Діани після виходу п’ятого сезону проєкту розповів пресі, що Чарльз все ж мав подібні розмови. Хоча й не с Мейджором, а з його попередником.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 1
 
Чи попереджав принц Філіпп Діану Спенсер про неможливість співпраці із журналістом Ендрю Мортоном?
 
Скоріше за все ні. Королівська родина завжди підозрювала, що без безпосередньої участі принцеси Діани в написанні книги «Діана: Її справжня історія — її словами» не обійшлося. І хоча королева Єлизавета була монархом, саме принц Філіпп завжди займався сімейними справами, врегулюванням конфліктів між дітьми та онуками. До того ж чоловік королеви завжди володів доволі безкомпромісним та жорстким характером. Все, що могло б зруйнувати його казкове життя, виглядало як пряма загроза монархії.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 2
 
Чи справді Мохаммед Аль-Файєд найняв приватного камердинера Едуарда VIII?
 
Так, у єгипетського мільярдера й справді служив Сідні Джонсон, який свого часу працював на герцога Віндзорського та його дружину — Уолліс Сімпсон. Сам Мохаммед Аль-Файєд завжди був зачарований історією їх кохання, а тому витратив три роки та 14 мільйони доларів на реставрацію вілли короля-вигнанця.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 3
 
Чи зустрічалися принцеса Маргарет та Пітер Таунсенд у 1990-х?
 
Так, це правда. Усі пам’ятають історію кохання 17-річної принцеси Маргарет та одруженого чоловіка, який ще й мав двох дітей на додачу. Попри те, що у 1953 році Таунсенд все ж розлучився, та знову зробив пропозицію — цього разу вже Маргарет, цим двом закоханим не судилося бути разом. Для принцеси Маргарет монархія стала важливішою за кохання. І попри те, що королева, Маргарет та королева-мати й справді були запрошені на святкування у 1990-х, де був присутній Пітер Таунсенд, свідчень того, що він особисто писав колишній коханій, не збереглося.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 4

AB2_3244.NEF

 
Чи справді королева-мати не схвалювала промову королеви Єлизавети — «annus horribilis»?
 
Це питання лишається без відповіді. Окрім того, що саме 1992 року троє із чотирьох дітей королеви Єлизавети вирішили розлучитися, «annus horribilis» міг стати предметом для суперечок між донькою й матір’ю ще й через те, що 1992 Єлизавета нарешті погодилася платити податки. Як людина минулого століття королева-мати просто не могла спокійно відреагувати на таке рішення монарха.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 5

Чи справді принц Філіпп розповів дружині про дружбу із Пенні Нетчбул?

Малоймовірно, проте чоловік королеви Єлизавети й справді мав дуже гарні відносини із дружиною свого хрещеника. Їх дружба тривала декілька десятиліть, а базувалася навколо спортивних активностей та інтересу до досліджень. Проте, творці «Корони» ніколи не давали приводу глядачам сумніватися в тому, що між Пенні та Філіппом було щось більше, аніж глибока духовна дружба. Саме Пенні стала для принца Філіппа другою найбільш важливою жінкою у житті, і вона єдина була запрошена на похорони монарха у квітні 2021 року як не член королівської сім’ї.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 6
 
Чи справді принцеса Діана попередила королеву про інтерв’ю для Panorama?
 
Точно не особисто. Секретар принцеси Діани розповів, що саме він повідомляв новину Єлизаветі II, але не завчасно — лише за декілька хвилин до самої трансляції. Власне Леді Ді так і не змогла віднайти достатньо хоробрості, та розповісти про все королівській сім’ї. Її інтерв’ю з Мартіном Баширом стало для всіх важким ударом. Хоча члени королівської родини ніколи не відповідали на звинувачення принцеси Діани, її слова точно закарбувалися в їх пам’яті.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 7
 
Чи намагалася Камілла Паркер-Боулз покращити своє публічне сприйняття?
 
Так, це не вигадка. Принц Чарльз заручився допомогою та підтримкою Марка Болланда не лише для того, аби вдосконалити власний імідж, але й щоб досягти любові публіки для своєї коханої. Хоча, після смерті Діани у 1997 році Камілла на деякий час зникла з медіапростору, аби дозволити народу спокійно оплакувати загибель їх улюблениці.
 
Факт-чекінг: Вигадки та правда 5 сезону «Корони»-Фото 8
 
Чи був Доді Аль-Файєд заручений з іншою жінкою, коли розпочався його роман із Діаною?
 
Так, це також правда. Келлі Фішер, американська модель та наречена Доді Аль-Файєда, навіть подала на коханця в суд через те, що він скасував їх весілля та не виплатив грошову компенсацію. Проте одразу після загибелі Доді та Ді, Фішер відмовилася від позиву.

Статьи по теме