UA
RU

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі

Фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається в новому форматі. Він вперше виходить на велику сцену і пропонує глядачам програму з найновіших танцювальних вистав.

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 1

2 червня у Київській опері відбудеться фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel. Він об’єднає українських хореографів та перформерів на одній сцені вперше з часів повномасштабного вторгнення. Фестиваль, який починався з формату танцювальних батлів, збираючи навколо себе найяскравіших українських танцівників різних стилів, вперше виходить на велику сцену і пропонує глядачам програму з найновіших танцювальних вистав.

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 2

«За останні два роки у людей відбулася велика переоцінка поглядів. І це, звичайно, знаходить вираження в мистецтві. Ми робимо фестиваль саме зараз, аби показати зріз трансформацій у сучасному танці в Україні», — говорить співорганізатор Contemporary Duel, танцівник Данило Зубков.

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 3

Contemporary Duel в Київській опері стане ювілейним 10 випуском. Засновниця фестивалю хореографка Галина Пеха (вистави «Косачка», «Сливовий вітер», лідерка колективу Procontemporary, учасниця Apache Crew) розповідає, що ідея перших версій «Дуелі» народилася саме з концепції хіп-хоп батлів, де танцівники імпровізують у колі своїх колег:

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 4

«Мені захотілося перенести цей формат у площину сучасного танцю. Адже, на мою думку, саме в імпровізації митці розкривають свій потенціал на максимум». 

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 5

Цього разу фестиваль складатиметься з двох блоків. Це власне, змагання у кількох номінаціях, які пройдуть у круглій залі Київської опери. А також гала-вечір коротких вистав від українських хореографів на головній сцені театру. Глядачі зможуть придбати квитки на обидва блоки і потрапити як на баттл, так і тільки на театральну подію.

Вперше у Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається у новому форматі-Фото 6

«Сучасний танець є невід’ємною частиною сучасної культури, мистецтва. І ми прагнемо, щоби якомога більше людей дізналося про наші досягнення, наших митців. Ми плануємо в цей день відзначати життя, попри все. І запрошуємо глядачів розділити з нами це дійство», — говорить Галина Пеха.

Квитки на батли і вечір сучасних вистав у Київській опері 2 червня можна придбати на через сервіс wayforpay.

Статьи по теме