UA
RU

Фільм «Маріуполіс 2» отримав спеціальну нагороду в Каннах

Редагувати переклад
Спеціальним призом від каннськогог журі була відзначена стрічка «Маріуполіс 2», знята литовським режисером Мантасом Кведаравічусому Маріуполі до того, як його розстріляли російські військові на початку квітня.
Маріуполіс 2

Фото: facebook.com/m.kutnyakova

Остання документальна стрічка литовського режисера Мантаса Кведаравічюса складається з кадрів, які литовський режисер встиг відзняти у Маріуполі до того, як його розстріляли російські військові на початку квітня. Стрічка була відзначена спеціальною нагородою журі.

«Наш спеціальний приз дістається фільму, який неможливо порівняти з жодним іншим із конкурсу. До дуже радикального, мужнього, мистецького та екзистенційного висловлювання «Маріуполіс 2». Режисер Матрас Кведаравічус входить до числа тисяч мирних жителів, убитих російською армією від початку повномасштабного вторгнення путіна», — зазначила Аґнєшка Холланд, президентка журі нагороди L’Oeil d’Or.

Ірина Цілик

Фото: facebook.com/ira.tsilyk

Фільм представляє собою дослідження українського суспільства, яке живе під загрозою війни. Завершити фільм допомогла українська партнерка Кведаравічуса Ганна Білоброва.

«Цей фільм абсолютно неможливо ні з чим порівнювати, він гостро виділявся, ніби лежав на окремій полиці; бив під дих до чорноти в очах. А знаючи також усе, що лишилося за кадром… Литовський режисер Кведаравічус приїхав до Маріуполя в березні, знімав там цивільних, жив з ними, але зрештою потрапив у полон, його катували і вбили. Кохана Мантаса змогла вивезти з Маріуполя не лише тіло свого чоловіка, а й матеріали, які він там зняв. Друзі, колеги делікатно склали докупи відзняті кадри і зробили з цього фільм. Останній фільм Мантаса«, — написала режисерка Ірина Цілик на своїй сторнінці в Фейсбук. 

Читайте також: ПЕС ПАТРОН ОТРИМАВ НАГОРОДУ У КАННАХ

Статьи по теме