UA
  RU

  Фільм-відкриття Каннського кінофестивалю більше не називатиметься «Z»

  14 квітня орагнізатори Каннського кінофестивалю оголосили програму фестивалю, а також що фільмом-відкриттям стане фільм "Z (comme Z)" французького режисера Мішеля Азанавічуса ("Молодий Годар", "Артист"), яка є римейком японського горрору "Не ріж" Шинічіро Уеда.

  Cannes 2021
   


  На прохання офіційного звернення Українського інституту назву зомбі-комедії Азанавічуса замінили, оскільки «Z» сьогодні асоціюється із російською агресією проти України. Про це пише видання Variety. Тепер назва стрічки звучить як «Coupez!», що українською можна перекласти, як «Знято!» або «Ріжте!».

  Зомбі-комедія Азанавічуса називається «Z (Comme Z)» у Франції, в тім її міжнародна назва – «Final Cut». На Каннському фестивалі фільм в офіційній програмі значиться як «Z (Comme Z)», але Азанавічус каже, що надалі фестиваль називатиме фільм лише «Final Cut».


  Final Cut

  Кадр «Final Cut»

  Фестиваль зміну назви не коментував. Наталія Мовшович, керівниця відділу кіно Українського інституту, прокоментувала Variety: «Канни мовчать щодо цієї теми. Наскільки я знаю, це небажання засноване на позиції, що це просто збіг і рішення повинен приймати режисер, і що «Final Cut» – це міжнародна версія, А «Z» – французька назва. Але в Росії місцеві ЗМІ вже використовують [назву фільму у своїх інтересах], публікуючи статті, які можна підсумувати як: «Бачите? Вони теж нас підтримують». Ми просимо директора фестивалю Тьєррі Фремо та Мішеля Азанавічуса змінити назву фільму в ім’я всіх жертв із Київської області, Маріуполя чи Харкова».

  Хазанавічус розповів Variety, що назвав свій фільм «Z (Comme Z)» у Франції, тому що це комедія про зомбі, і вона натхненна тим, що у Франції називають «серією Z» (категорія фільмів, схожа на фільми категорії В у Америці).

  «Знати, що ця назва завдала українському народу деяких страждань, змушує мене почуватися безсилим, бо це останнє, що я хотів зробити», — зазничав Азанавічус.


  Michel Hazanavicius

  Фото: instagram/thesearchfilm_official

  «Я присвятив кілька років свого життя створенню фільму «Пошуки» про війну 1999 року між Чечнею та росією, який показав варварський спосіб поводження російської армії з народом Чечні. Я думаю, що я єдиний французький режисер, який зняв фільм про це», — додав Азанавічус.

  Читайте також: У КАННАХ ВІДБУДЕТЬСЯ СВІТОВА ПРЕМʼЄРА ФІЛЬМУ «ПАМФІР» ДМИТРА СУХОЛИТКОГО-СОБЧУКА

  Статьи по теме