Фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України 

Редагувати переклад
Минула зима стала одним з найважчих випробувань за всю історію незалежної України. Як жили українці під час масових відключень світла, налагоджували побут, продовжували працювати й допомагати один одному — розповідають у своїх роботах українські фотографи Саша Маслов, Сергій Коровайний, Євген Малолєтка, Поліна Полікарпова, Мстислав Чернов та багато інших. Виставка «Сміливі нести світло» працюватиме в атріумі Національного музею Тараса Шевченка з 14 по 22 жовтня.
Фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України -Фото 1

Автор фото: Сергій Коровайний

Документація блекаутів дає новий вимір, нову глибину в розумінні того, як українці переживають найважчі часи свого життя і водночас формуються як нація –– ми адаптуємося до будь-якого дискомфорту, але не погоджуємося на щонайменші компроміси із совістю.

У проєкті «Сміливі нести світло» ми бачимо багато надії, цінностей, які об’єднують нас усіх і персональний травматичний досвід перетворюють на колективний спротив відчаю, створюють нові форми існування. Через документацію війни ми бачимо, що навіть в надзвичайно важких умовах українці знаходять спосіб навчатися, створювати, працювати. Продовжувати боротьбу. 

Фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України -Фото 2

Автор фото: Саша Маслов

Фотовиставка «Сміливі нести світло» про найскладнішу зиму в історії незалежної України -Фото 3

Автор фото: Сергій Рістенко

Фотографії найважчої зими з майже усіх регіонів України також зібрані в однойменну книгу, яка буде представлена на виставці і стане ще одним документом війни, що незабаром побачить весь світ.

Протягом листопада 2023 виставка також буде представлена в Харкові та Львові.

Читайте також: «ПОРТРЕТ КОРОЛЕВИ»: УНІКАЛЬНИЙ ПОГЛЯД НА ЄЛИЗАВЕТУ ІІ ЧЕРЕЗ ОБʼЄКТИВИ НАЙВІДОМІШИХ ФОТОГРАФІВ СВІТУ 

Статьи по теме