UA
RU

Фотовиствка Gmunden.photo 2022 цього року має український акцент

Редагувати переклад
Цього року виставка Gmunden.photo 2022 має український фокус і створена як мистецький діалог між австрійськими та українськими фотомайстрами.
український фотограф 6

Максим Мазур

Фотовиставка у Гмундні – це багатотисячна австрійська та європейська аудиторія. Раніше в цьому місті збиралися всі інтелектуали 19-20століття і вже як другий рік проходить унікальний культурний фестиваль Festwochen Gmunden 2022, який відвідує вся центральна Європа.

Цього року виставка має український фокус і створена як мистецький діалог між австрійськими та українськими фотомайстрами.

З 18 митців будуть роботи 10 українських фотографів, серед яких: роботи Макса Левіна (фотожурналіст, що загинув під час документування війни у Київській області), Ігора Гайдая, Євгена Нікіфорова, Евгенія Малолетки і Єлизавети Серватинської, Анни Франц, Анатолія Бабійчука та інших.

український фотограф 2

Громадське — українське незалежне медіа

Фотовиствка Gmunden.photo 2022 цього року має український акцент-Фото 3

Євгеній Малолетка

Також протягом виставки відбуватимуться спецпокази українських та австрійських фільмів. Серед яких український серіал Миколи Рідного “Film of Emergency”, фільм режисерки  Катерини Горностай “Стоп — Земля” та перший спецпоказ трейлеру документального фільму “Маріуполь. Невтрачена надія”.

Кураторами Gmunden.photo 2022 є Яна Барінова (Київ, ексдиректорка Департаменту культури КМДА) та Боріс Ондреіска (Братислава, художній керівник viennacontemporary).

«24 лютого в нашу країну влучило – варвари почали війну на знищення української держави і українського народу. Рятуючи себе та своїх дітей, багато українців розлетілося світом, наче уламки від зруйнованого життя.

Для тих міст по всій Європі, де ми знайшли тимчасовий прихисток, ми маємо бути постійним джерелом болю – нагадуванням, що прямо зараз в Україні гинуть її захисники, катують мирних мешканців, ґвалтують жінок, вбивають дітей. Відбувається найстрашніший геноцид з часів Голокосту. Це неможливо збагнути, але це – правда.

Пережитий жах бомбардування, безпосередня загроза твоєму життю та, що страшніше, життю твоєї дитини, загроза, що буквально оточує тебе і не полишає доба за добою – це той бекграунд, з яким я взялася за формування експозиції для gmunden.photo 2022», — ділиться кураторка та співіціаторка українського фокусу виставки Яна Барінова.

За її словами, виняткова культурна спадщина України залишається практично невідомою європейському глядачу. Як зараз росія краде зерно з українських портів, так імперія віками крала, привласнювала, знищувала все краще, що створювала українська культура.

«Дуже боляче, що приналежність до європейської цивілізації Україні доводиться виборювати ціною тисяч життів своїх кращих громадян. Та єдиний спосіб подолати біль та безпорадність від зустрічі з насильством – активна протидія, впевненість у силі добра, єднання навколо загальнолюдських цінностей», — продовжує Яна Барінова.

Саме тому, щоб уникнути одноманіття в експозиції, важливо показати не тільки жахіття війні, але й змістовність мирної України. 

український фотограф 88

Яна Франц

український фотограф 8

Ігор Гайдай

український фотограф 5

Макс Левін

український фотограф 4

Євген Нікіфоров

український фотограф 3

Єлизавета Серватинська

український фотограф 1

Макс Левін

український фотограф 7

Anna Artaker

Фотовиставка Gmunden.photo 2022 відбудеться з 2 липня до 14 серпня в австрійському місті Гмунден.

Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНИЦЯ ZINAIDA ПРО ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ «РУШНИКОВІ ПОЛОТНА»

Статьи по теме