Закрити
UA
Життя

Frieze Art Fair: репортаж з однієї з найбільш впливових арт-ярмарок у світі з Лондону

Поділись:

Оленка Мартинюк із Лондону спеціально для Marie Claire Україна.

Оленка Мартинюк, fashion-журналістка

Кількість любителів мистецтва у Regent’s Park просто зашкалювала – у Лондоні почалась Frieze. Натовпи пришли, щоб побачити яке ж мистецтво зараз в тренді.

Традиційно головні арт-галереї світу виставляють тут свої найбільш привабливі лоти. Багато хто купує, тому покупці хочуть встигнути прийти у перший день preview, поки усі арт-об‘єкти на місці. Також у перший день присутні оглядачі головних арт-видань, щоб запримітити нові тенденції у світі мистецтва. Доречі, головні арт-видання світу роблять спеціальні випуски до Frieze та часто розповсюджують їх безкоштовно, власне, на виставці.

Отож, які ж арт-тенденції цього року. Безперечно це фактурне мистецтво, тобто це роботи, часто у вигляді «класичних картин», які мають певну текстуру. Як, наприклад, картини з комп‘ютерних клавіатур. Або ж текстильні роботи, які вішають на стіну. У нас останні асоціюються з певним несмаком, але зараз вони на піку популярності.

Є напрямок у мистецтві, який зображує сцени з типового життя нашого часу. Наприклад, пара на автобусній зупинці на фоні реклами парфумів Dior, дуже впізнаваних J’adore. Схожі сцени ми бачимо кожного дня. Вони можуть бути в Instagram. Тепер вони відображені у сучасному мистецтві і воно справді відображає дух нашого часу, а не намагається наслідувати зразки минулого.

Ще одним трендом безперечно є мистецтво з гумором, як от скульптура «Крок» у вигляді жіночої сумочки на довгих ногах. Автор – Ервін Вурм. Це той вид мистецтва, котрий буде підіймати настрій та викликати посмішку.

Нагадаю, що арт-ярмарка Frieze була заснована видавцями одноіменного арт-журналу у 2003 році – Амандою Шарп та Мет’ю Слотовером.

 

Текст: Оленка Мартинюк

Фото: Frieze Art Fair

Читайте також: SMALL TALK: РЕЖИСЕР ТА КІНОКРИТИК СТАНІСЛАВ БИТЮЦЬКИЙ ПРО «КИЇВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ КРИТИКИ»