Гайд 27 вересня — 1 жовтня: Куди піти, та що подивитися
Наступного тижня жителі Києва зможуть не лише подивитися виставу, екранізація якої отримала цьогоріч "Оскар", але й зануритися в атмосферу дитинства завдяки імерсивному театру, а також подивитися не зовсім стандартний стендап.
Імерсивна вистава “S V O I” від uzahvati
З 20 вересня у Києві проходять прем’єрні покази вистави “S V O I”, створеного київською командою театру поза театром uzahvati. “S V O I” — імерсивна театральна вистава, у якій глядачі беруть активну участь. Вона занурює у художню історію за допомогою навушників: Голоси героїв розмірковують про дружбу, пропонують глядачі знайти свій погляд на тему, а природна, жива атмосфера місця дії — дитячого майданчика, підсилює та доповнює сюжет.
“S V O I” — легка та весела історія про дружбу, різність людей та їх ролей у дружбі. Це подорож у «з чого все починалось», у ті чисті дитячі відчуття, коли дружити — це захоплено грати на майданчику до темряви.
Вистава “Батько”
Культова п’єса Флоріана Зеллера, в перекладі Івана Рябчия, в режисурі Стаса Жиркова, з неймовірним акторським складом. Вперше в Україні! Прем’єра — 25 та 26 вересня.
В спокійному розміреному житті Андре починають відбуватись дивні речі. Одного дня він помічає, що його старша донька Анна поводить себе підозріло – надто часто кардинально змінює свої життєві плани та плутає факти, в яких він впевнений. Ще й переконує, що це з ним щось не так. Можливо, спадкоємиця задумала витурити його з рідного дому та забрати квартиру собі, тому й намагається його обдурити.
Буденність видозмінюється, ховаючи правду все далі. Життєві факти незрозуміло переплітаються, відчуття часу працює інакше, а свідомість більше не владна охопити все це. Андре говорить з донькою про її від’їзд до коханого чоловіка, а потім в дім заходить незнайомець і каже, що вони з Анною вже 10 років у шлюбі. Чекайте.. Хто цей чоловік? До кого тоді їде Анна? Що з цього правда? І чому донька щоразу поводиться з ним інакше, а її чоловік змінює обличчя? Дивні речі в житті Андре стає все важче відрізнити від реальності. То що насправді відділяє його від істини? Відповіді на всі питання криються у доволі поширеному явищі, зустрітись з яким має ризик кожен з нас.
25 та 26 вересня
Театр на лівому березі, 19:00
Квитки: https://drama-comedy.kiev.ua/afisha/batko/
Читання п’єси «Несмішний стендап» — 30 вересня
Чи любите ви стендап? Чи ходите на виступи стендаперів в клуби? Чи дивитесь відомих стендап-коміків в ютюбі? А чи задумувалися, що вийде, якщо об’єднати стендап і театр, де театральні актори розкажуть аудиторії історії зі свого власного життя?
П’єса написана в результаті індивідуальних досліджень та експериментів кожного з учасників.
Читай также: Max Mara посвятил новую коллекцию Франсуазе Саган, создав линейку для «плохой девочки»
Вони говоритимуть на важливі і особисті теми: батьків і довіру, залежності і хвороби, стосунки і секс, життя сучасної людини, почуттєві фейки, боротьбу з самотністю. Хто ми є в цьому світі? Які в нас страхи?
Втілюватимуть її актори Театру на лівому березі: Ірина Ткаченко, Дмитро Соловйов, Марина Клімова, Володимир Кравчук, Катерина Савенкова, Михайло Досенко, Костянтин Кириленко, які разом з режисеркою читання Тамарою Труновою є співавторами п’єси.
І все це в форматі стендапу. Але чи буде той стендап смішним?
Читання п’єси «Несмішний стендап» відбудеться в Театрі на лівому березі 30 вересня, початок о 19:00.
Вхід — за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена.
Форма реєстрації — за посиланням: https://forms.gle/8yBkpFAK8fVYcPAa6
Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів 2021
23 вересня розпочинається Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів. До програми найбільшого інтерактивного кінофестивалю ввійшло десять стрічок. Українці вже в п’ятнадцятий раз приєднаються до глядачів у всьому світі та візьмуть участь у виборі переможців.
Традиційно Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів відкриває нові імена в кінематографі. Зокрема, режисерові фільму «Смерть від рукостискання» Гадсону Флінну на час зйомок було лише 16 років. Це комедійна картина про його рідний Нью-Йорк в епоху пандемії Covid-19.
Просякнуті гумором також стрічки «Грубі» (Велика Британія), «Синдром Арчибальда» (Франція) та «Месьє Кашемір» (Канада).
Драма «Занадто пізно» та анімаційний фільм «Аврора» – це жіночий погляд на різні життєві періоди режисерок із Франції та США відповідно.
До фільмів на серйозні злободенні теми можна віднести норвезький «Санчатний хор», який торкається проблеми біженців, досліджує співіснування їх із місцевими громадами та пропонує свіжий погляд на вирішення конфліктів, а також канадсько-афганська «Погана прикмета» – стрічка про жінку, яка змушена давати раду з суворими обставинами в Афганістані.
Італійська драма «Закрите для світла» повертає глядача в минуле, щоб зосередитись на одній події Другої світової війни в Італії, а британська драма «Крадійка» досліджує вплив цієї війни на наступні покоління.
Фестиваль проходить в українських кінотеатрах з 23 вересня до 3 жовтня.