UA
  RU

  Героїня нашого часу: легендарна кухонна шафка стала музейним експонатом

  Шафка, котра вціліла після авіабомбардування в Бородянці, знайшла новий дім в музеї.


  Кухонна шафка стала символом стійкості українського народу під час повномасштабного вторгнення росії  на Україні.

  Героїня нашого часу: легендарна кухонна шафка стала музейним експонатом-Фото 1

  Фото: Єлизавета Серватинська

  Вже славнозвісна кухонна шафка з Бородянки, яка “тримається” навіть після потужного бомбордування стала музейним експонатом. Тепер її уважніше роздивитися можна в Національному музеї Революції Гідності. 


  Символ стійкості обережно демонтували зі стіни, яка вціліли, звісно за здоги власниці знищеної квартири. Щоб максимально вберегти таку пам’ятку, над демонтажем працювали працівники ДСНС та українські музейники. Ініціаторами проекту є культурна інституція «Міжвухами» у партнерстві з Музеєм Майдану, Штабом порятунку спадщини та ПрАТ «Систем Солюшнс». 

  Українські музейники в ці дні, як і в час Майдану, продовжують працювати не лише над збереженням вже існуючих колекцій, але і поповнювати музейні фонди експонатами, що згодом допоможуть “розповісти” через музейні проекти правду про цю війну – і нашим сучасникам, і нащадкам. Наше спільне завдання – зберегти всі символи героїчної боротьби українського народу за свою свободу,

   – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.


  Читайте також: “Листівки з України”: проєкт про культурні збитки внаслідок російської агресії

  Фото шафки разом з півником васильківської майоліки, який стояв на ній, облетіло весь світ, стало основою для мотивуючих мемів та символом української міцності та стійкості. Тримаймося як ця кухонна шафка!

     Статьи по теме