UA
  RU

  Гумор, як пігулка від стресу та депресії: у воєнний час і не тільки

  Гумор на часі завжди. Не потрібно відрікатися від нього чи нехтувати ним. 


  Чомусь ми не дозволяємо собі жартувати чи робити репости смішних роликів та мемів про війну. Але ж гумор може врятувати нас від психологічних травм.

  Гумор, як пігулка від стресу та депресії: у воєнний час і не тільки-Фото 1


  З початку війни ми зовсім перестали сміятись, навіть посміхатися дозволяв собі не кожен. Десь після тижня вторгнення, почали з’являтися перші військові меми та жарти, побільшало розважальних відео в ТікТок та, все одно, вважається, що гумор не на часі, а дарма.

  Сміх – захисний та рятувальний механізм нашого організму. Він розслабляє та відволікає, дає надію на світле майбутнє та дарує відчуття захисту. Гумор під час війни потрібен, якщо, звичайно він не шкодить іншим та відповідає етичним нормама. Хоча це правило актуальне і в мирний час – жартуй вдало. Експерти з науково-освітній платформи від Малої академії наук психологиня, психотерапевтка, членкиня Асоціації психологів України та Української спілки психотерапевтів Катерина Романішина та кандидат психологічних наук, асистент кафедри експериментальної та прикладної психології КНУ ім. Тараса Шевченка Ілля Ягіяєв поділилися основними причинами чому жартувати під час війни нормально і навіть потрібно.

  Причина 1: Відчуття безпеки

  Гумор дає можливість відсторонитись від речей, які відбуваються навколо. Якщо сміємося з війни, то трохи відгороджуємось від реальності, отримуємо змогу аналізувати ситуацію більш об’єктивно.


  Причина 2: Піднімає життєвий тонус

  За допомогою сміху можна зняти напругу, покращити свій фізичний стан, посилити життєстійкість та отримати задоволення. Також є така версія, що люди з гарним почуттям гумору більші реалісти та можуть реальніше оцінювати критичну ситуацію.

  Читайте також: Щоб не плакати, ми сміялись: акаунти в соціальних мережах, які хоча б трохи піднімуть настрій

  Причина 3: Об’єднує

  Гумор спрощує налагодження соціальних зв’язків. Спільні жарти зміцнюють взаємовідносини та викликають почуття приналежності до групи. Таким чином знаходиться більше однодумців.  Виходячи з цього, можна зробити висновок, що жартувати і сміятися з влучних мемів чи картинок потрібно, щоб не деморалізуватися та тримати своє психологічне здоров’я під контролем.

  Фото: Ivana Cajina/unsplash.com


  Статьи по теме