Закрити
UA
Життя

Крихкі створіння: 11 найкращих серіалів для підлітків 

Поділись:

Історії, які має дізнатися кожен тинейджер. 

Як би не хотілося нам, дорослим, здаватися розважливими, мудрими, такими, що повністю контролюють свої дії та емоції людьми, у кожному з нас живе дуже тендітне створення. М’якотіле, надломлене, невпевнене в собі і, по суті, дуже нещасливе. Можливо, ваші підліткові роки пройшли не так насичено чи драматично, як у героїв нашого сьогоднішнього матеріалу, але час від часу будь-хто знову почувається закомплексованим 16-річним школярем. Проблеми з друзями, непорозуміння з боку батьків, невдоволення своєю зовнішністю — мало які існуючі та надумані випробування може розвивати жива фантазія тінейджерів. 

І давайте зізнаємося чесно, нам подобається дивитися серіали, в яких головними героями виступають підлітки, тому що таким чином ми занурюємося в минуле, згадуючи свої подвиги, або розмірковуємо не тему “а що було б, якщо…”. Влітку дивитися історії про тендітних створінь, які живуть у своєму абсолютно унікальному світі, особливо естетично, адже спекотна пора року — настав час тікати з дому, вплутуватися в сумбурні авантюри і обов’язково знаходити самих себе. 

Але сьогодні вже 1 вересня, і офіційно літо підійшло до свого логічного завершення. Нехай вас це не лякає, адже продовжити відчуття безтурботності та легкості завжди можна у компанії з гарним серіалом. Серед фаворитів Marie Claire достатньо і тих, що змусять ностальгувати, і тих, що переконають знову повірити в найкраще в людях, і тих, що розплющить очі на реальну цінність життя.

posts-to-db-Фото 1

13 ПРИЧИНИ ЧОМУ

“13 причин чому” 

Про що? 

Історія про те, як одна незначна подія, мікрочастинка життя може вплинути на долю іншої людини. Все почалося з усмішки симпатичного хлопця, продовжилося самогубством вразливої ​​дівчинки, а закінчилося кровопролиттям, судовими провадженнями, ненавистю, і, нарешті, прощенням і прийняттям.  

“13 причин чому” – той серіал, який корисно подивитися навіть більше дорослим, ніж тінейджерам, адже ті проблеми, про які говорять головні герої, мають вирішуватися батьками, а не дітьми, яким довелося різко подорослішати. 

Чому навчить? 

Як приймати себе та не боятися своїх особливостей; як справлятися з емоціями і не чекати на вирішальний момент, коли дамба відчуттів прорветься і всім буде мало місця; як прощати кривдників і як правильно говорити про свої почуття.  

posts-to-db-Фото 2

“Еліта”  

Про що? 

Барвиста історія на кшталт “Пліткарки” в іспанців буквально з перших серій перетворюється на розслідування жорстокого (а можливо випадкового?) вбивства. Група школярів-представників різних соціальних верств справляється з прийняттям своєї сексуальності, орієнтації, боротьбою зі страшними захворюваннями, але на тлі всього цього ніколи не забуває любити. Можливо, надто палко чи самозабутньо, але підліткам легко пробачаєш помилки. Життя створене для того, щоб робити промахи, але після вже ніколи не наступати на ті самі граблі. 

Чому навчить? 

“Еліта” точно зможе відповісти на питання, що потрібно робити для того, щоб скрізь і завжди бути собою. Геть удавання, адже справжня сутність людини завжди красивіша за будь-які надумані маски. 

posts-to-db-Фото 3

“Я ніколи не…” 

Про що? 

Дуже милий серіал про американську ученицю родом з Індії, яка справляється з несподіваною смертю свого батька. Їй доведеться багато дізнатися про себе, перемогти в кількох “словесних поєдинках”, кілька разів втратити голову від красивого тіла (і гострого розуму), і зрозуміти, що таке справжнє кохання – до себе та інших. 

Чому навчить? 

“Я ніколи не …” покаже, як необхідно справлятися з найнестерпнішим болем, а також підкаже, як навчитися прислухатися до своєї інтуїції. 

Читай також: Джастін Бібер натякнув на можливу вагітність Хейлі Болдуїн 

posts-to-db-Фото 4

kinopoisk.ru

“Злодійки” 

Про що? 

Три різні дівчата з трьох різних соціальних груп, які мають різний характер. Але все ж таки дрібниця їх усіх точно пов’язує: вони — клептоманки. Незвичайний погляд на проблему, про яку мало говорять, адже вона теж є проявом проблем з ментальністю, яким особливо схильні підлітки. 

Чому навчить? 

Як перемогти в собі жертву, стати сильною, незалежною і позбутися набридливого аб’юзера. Як перестати принижувати самого себе, докоряти за речі, які виходять за межі того, що вам підвладне, а також як полюбити себе такою, якою ти є. Не заради суспільства, а заради своїх власних заспокоєнь та гармонії зі світом. 

posts-to-db-Фото 5

“Суспільство” 

Про що? 

Фантастична історія, яка може статися лише у вигаданій реальності. Школярі вирушають у подорож, але після природного катаклізму знову опиняються вдома. Ось тільки нікого, крім них, у рідному містечку більше не залишилося… Вони будуватимуть своє власне суспільство з нуля, досліджуючи принципи демократії, авторитаризму та анархії. 

Чому навчить? 

Це історія, яка покаже підліткам певні патерни – способи поведінки. Важливо, щоб кожен уточнив для себе, як моральні принципи дозволяють йому чинити, а як не радять. Втім, нав’язувати поділ на “поганих” і “хороших” персонажів ми все-таки не стали б, адже за своєю природою людина – багатогранне створення. 

posts-to-db-Фото 6

“Як ти смієш?” 

Про що? 

Історія про школярок типового невеликого американського містечка, для яких єдиний шанс вирватися з передбачуваної спіралі розвитку життя — стати крутою чирлідеркою.  

Чому навчить? 

“Як ти смієш” навчить базовим принципам поведінки у форматі битви, битви, суперництва. Як потрібно приймати поразки, і як не варто радіти своїм тріумфам – з ким їх треба ділити. 

posts-to-db-Фото 7

“Нетиповий” 

Про що? 

Сем — підліток із розладом аутичного спектру, який бачить цей світ зовсім по-іншому — правдивіший, складніший і відвертіший. Він намагається наслідувати всі звичні етапи розвитку людини, але часом розуміє, що світ не згоден приймати тих, хто не вписується в рамки. 

Чому навчить? 

Насамперед не лише толерантності, про яку нині заявляють усі поголовно, а про вміння приймати. Тобто не просто терпіти присутність людини, яка тобі незрозуміла, а любити її з усіма особливостями, проблемами і часом не дуже зручним характером, з якою складно жити в зашореному суспільстві. 

posts-to-db-Фото 8

“Чіпляючись за лід” 

Про що? 

Перспективна фігуристка-одинак ​​Кет отримує травму, і вже ні на що не розраховує. Проте, їй надходить дуже приваблива пропозиція: стати в пару з не найприємнішим партнером. Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці? А якщо сюди додати ще маму, яка не вміє контролювати себе і молодшу сестру, яка зв’язалася з чоловіком, який просто використовує її? 

Чому навчить? 

Найголовніше посил серіалу — розповісти суспільству, хто такі люди з розладами ментальності. Не перераховуватимемо всі барвисті синоніми, якими зазвичай наділяють таких особистостей — ви всі їх і так добре знаєте. Як жити зі своїм нестандартним мозком, і як навчитися розуміти себе — якоюсь мірою це буде корисно впізнати кожному. 

posts-to-db-Фото 9

“Статеве виховання” 

Про що? 

Упевнені, переказувати сюжет цього серіалу вам не потрібно. Його подивилися вже хоча б через гучну назву. Втім, на цьому переваги британського культового проекту минулих років не закінчуються. Разом з Оттісом — юним сексологом глядачам належить розібратися у своїй власній сексуальності, і зрозуміти, чому з психологічного погляду нам подобається, наприклад, підпорядкування чи від чого часом ми поводимося надто холодно навіть із коханими. 

Чому навчить? 

Допоможе вивчити себе, своє тіло, відчуття, а ще обов’язково підкаже, як припинити ховатися за різними масками. 

posts-to-db-Фото 10

“Ейфорія” 

Про що? 

І знову історія про дівчину, яка має надто чутливу внутрішню систему та мозок, який перекладатиме все, що відбувається на мову гострих емоцій та оголених нервів. Жити із захворюванням, яке занапастило Сільвію Плат — страшно чи цілком реально? Наркозалежність, подруга-трансгендер, погані хлопці та ще жахливіші чоловіки – відшукати цілком позитивних героїв у “Ейфорії” вам точно не вдасться.  

Чому навчить? 

Тому, як грамотно і не на шкоду оточуючим виявляти свою індивідуальність, а також як можна за допомогою правильних людей у ​​своєму житті повністю переформатуватися — ментально та емоційно. 

posts-to-db-Фото 11

“У пошуках Аляски” 

Про що? 

Класичний роман Джона Гріна кілька років тому одержав свою екранізацію, але в Україні вона залишилася непоміченою. І дуже дарма, адже “У пошуках Аляски” – хрестоматійна підліткова історія, від якої отримуєш рівно все те, чого очікуєш від розповіді про складних підлітків, “вихованих” діток і несправедливість життя. 

Чому навчить? 

Жити з болем, боротися за своє щастя, а ще ніколи-ніколи не засмучуватися. Навіть якщо здається, що світ навколо тебе руйнується, і ти стоїш серед купи уламків, спостерігаючи як сторонній спостерігач за тим, як зникає під ногами сам ґрунт. 

Крім того, що підліткам корисно дивитися серіали про своїх однолітків, подібний досвід піде у служіння та їхнім батькам. Якщо мамі чи татові некомфортно розповідати про деякі речі дітям, чому б не напоумити їх подивитися фільм, лейтмотив якого знайде відгук у серцях їхніх нащадків? Звичайно, жива розмова завжди краща, але, якщо і вам самим бракує потрібних слів або грамотного їх уявлення, краще надати справу професіоналам.  

Тільки після обов’язково переконайтеся, що дитина зрозуміла все правильно, адже занадто бурхлива уява у підлітків — схожа на легенди про Камелота. У їхню реальність мало хто вірить, але докази їх існування часом помічаєш надто пізно.