UA
RU

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США

Редагувати переклад
i am u are  масштабний проєкт про креативну економіку України в США. Його головна мета – презентація сучасної країни та її креативної економіки під час триденного заходу в Нью-Йорку 24-26 березня 2023 року. 

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США-Фото 1

i am u are – платформа та захід, що напряму підтримує більше 100 брендів, та розвиває інвестиційну привабливість України, щоб забезпечити загальне зростання економіки, а також підтримати креативну економіку, яка тримає тил, і є рушієм розвитку ідей і технологій. Захід має формат виставки з креативною архітектурною концепцією та вибіркою українських брендів і компаній. Організаторами події є Анна Пагава та комунікаційна агенція GOGŌLA, а також Христина Скрипка, експертка у сфері гостинності.

До команди проєкту долучилися: Маша Рева — креативна директорка, кураторка фотовиставки, Іван Грабко — візуальний і дизайн-директор, концепт-креатор; Надія Шаповал — креативний керівник та куратор відділу етнології. За розробку та втілення архітектурної концепції для обох локацій i am u are відповідає ФОРМА — київське архітектурне бюро, засноване Олексієм Петровим та Іриною Мірошниковою. Частина прибутку проєкту буде передана UNITED24, а головним charity-партнером стала платформа donut.

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США-Фото 2

В рамках проєкту будуть реалізовані: ярмарок, виставка, презентації стартапів. Івент має стати місцем, де найвидатніші українці зможуть представити свої проєкти, налагодити співпрацю та вийти на діалог з американською спільнотою та інвесторами. Подія відбудеться у Skylight at Essex Crossing, розташованому в центрі Нижнього Іст-Сайду, – району з більш ніж сторічною багатою історією, що втілює автентичність Нью-Йорку, і де народжуються світові модні, культурні та кулінарні тренди. 

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США-Фото 3

Учасники будуть представлені у різних категоріях: fashion, книги, кераміка, технології,  product design, етнографія та інше. Серед виробів улюблені всіма: IENKI IENKI, BETTER, Anton Belinskiy, KSENIASCHNAIDER, PASKAL, Masha Popova, Anna October, JUL, BEVZA, Nomis Jewelry, LUTIKI, GUNIA project, TRIP:TYCH, Guzema Fine Jewelry, а також інші. Особливої ​​уваги заслуговує відділ етнографії, до якого долучилися унікальні майстри з найвіддаленіших куточків України: Музей Івана Гончара, Carpathian Cult, ShchukaRyba, Viltse, Lashko family, Old Khata Project, Bubny in Ukraine, Petrichuk Bohdan, Hutsul Authentica та багато інших учасників, які підтримують та відроджують старовинні українські артизанальні техніки.

Також на i am u are будуть представлені технологічні проекти Esper Bionics, DRESSX, Obimy, Ajax Systems, Reface, InTempo та інші.

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США-Фото 4

Захід i am u are став можливим завдяки підтримці спонсорів та партнерів. 

«З самого початку війни, моєю мрією було зробити захід, який відповідатиме рівню сучасної України та презентуватиме її креативну економіку. Багато фактів про Україну є різними проявами так званої шароварщини — надто спрощеного і досить поверхневого сприйняття української культури. Іноземна аудиторія часто з подивом для себе виявляє, що, Україна — не тільки країна з глибоким історичним корінням, але й прогресивна та сучасна держава, яка має неймовірні технологічні, фешн та лайфстайл бренди. Це те, що ми хотіли б підкреслити, і причина, чому я ініціювала створення цього проекту», — ділиться Анна Пагава, засновниця GOGŌLA.

  

i am u are – івент і платформа, присвячений українській креативній економіці, розпочинає свою діяльність у США-Фото 5
 

«Рік тому ми опинилися в пастці історії, але ніколи не припиняли творити історію для себе. Невдовзі ми зрозуміли, що маємо так багато чого дати. Для кожного з нас дім – Україна. Прекрасне місце, де ми виросли такими людьми, якими є сьогодні. Ми хочемо поділитися світом нашого дому, яким є Україна. Ми хочемо, щоб світ пам’ятав, що Україна захищає цінності, на яких будувалася сучасність – свободу, ідеї та демократію, а також, що війна не закінчилася», — доповнює Крістіна Скрипка.

Читайте також: НА СТАНЦІЇ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ» В АНТАРКТИДІ СТВОРИЛИ УКРАЇНСЬКУ ІНСТАЛЯЦІЮ 

Статьи по теме